banner851

banner955

SEDAŞ'tan “Dikkatli olun” açıklaması

Elektrik konusunda da meydana gelen bazı dolandırıcılık olaylarına üzerine SEDAŞ'tan dikkatli olunması konusunda açıklama yapıldı.

Gündem 26.02.2009, 18:07
218
SEDAŞ'tan “Dikkatli olun” açıklaması
banner1032

SEDAŞ İcra Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerinde kendilerine “Kaçak Kontrol Görevlisi” süsü vererek özellikle yaşlı ve yalnız yaşayanları kaçak elektrik kullandıkları yönünde korkutan, kandıran ve dolandıran kişiler hakkında vatandaşları uyararak dikkatli olmalarını istedi. SEDAŞ Kaçak Kontrol Ekipleri’nde görevli personelin abonenin kapısı önünde elden tahsilat yapma yetkisi olmadığını belirten Güven, “Lütfen kimseye kapı önünde elektrik borcunuz ile ilgili elden bir ödeme yapmayın ve bu durumla karşılaştığınızda hemen SEDAŞ’a ya da emniyet güçlerine haber verin” uyarısını yaptı.

SEDAŞ Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. İcra Başkanı Bekir Sami Güven, bazı şahısların özellikle gecekondu bölgelerinde ve  yaşlı veya hasta vatandaşların oturduğu evlere giderek kendilerini, “Kaçak Kontrol Görevlisi” olarak tanıttıklarını, şahısların tesisat kontrolu yaparak, tesisatın uygun olmadığını ve kaçak elektrik kullanıldığını tespit ettiklerini söyleyerek, makbuz karşılığı ceza kestiklerini ve ödemek istemeyen vatandaşlara, yasal işlem yapılacağını söyleyerek, ceza karşılığı olarak veya bu konuyu kapatmak üzere rüşvet olarak para talep ettiklerini söyledi.

Yorumlar (0)
21
açık