banner851

banner955

"Sendika Nedeni İle İşden Çıkarma Yok"

Gümüşova'da bulunan Nema Döküm fabrikasında çalışan işcilerin sendikaya üye oldukları için işten çıkarılmadıkları açıklandı.

Gündem 06.11.2009, 14:37
258

Gümüşova ilçemizde bulunan ve bu yılın şubat ayında üretime başlayan Nema Döküm fabrikasında hafta başında meydana gelen işten çıkarma olayı hakkında işçilerin yaptığı açıklamada sendikaya üye olduğumuz için işten atıldık şeklindeydi.
Fabrika ortaklarından Osman Taner Nakıboğlu, “İşten çıkarmalar tamamen ekonomik krizle alakalı. Sendikayla bağlantısı yok.” dedi.
Fabrikanın hisesinin büyük bir kısmının Alman yatırımcılara ait olduğunu açıklayan Nakıboğlu “Biz işcilerimizin çıkışını Cuma günü verdik ve çıkışını alanlar sendikaya üye olmuşlar. Bunuda Pazartesi günü öğrendik. Dünyada etkisini gösteren ekonomik kriz nedeniyle kuruluş olarak küçülmeye gittik. Bunun sonucu olarakta 100 işçimizden 40 tanesinin çıkışını verdik. Bunlardan 15 tanesi tekrar geri alınıp işe başlamıştır. Ayrıca Nema Makine olarak gündemimizde olan 2. yatırımımızı şu an askıya almış bunulmaktayız. Aynı zamanda diğer yatırımcılarda bu konuda bizi takip etmektedirler.” dedi.

Yorumlar (0)
27
parçalı bulutlu