banner851

banner614

SEPAŞ BİLDİĞİNİZ GİBİ!

banner619

Düzce'de elektrik abonelerine fatura kesen tedarik şirketi SEPAŞ Enerji, yine müşterisine 'yüksek fatura' şoku yaşattı. Aylık ortalama 100-150 TL elektirik faturası gelen Düzce merkezde ikamet eden bir vatandaş, nisan ayında gelen 640 TL fatura karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Elektrik sayacının kontrol edilerek durumun düzeltilmesi için kurumun kapısını çaldığında ise işi yokuşa sürüldü.

banner846
Gündem 20.04.2017, 17:14 20.04.2017, 17:40
7248
SEPAŞ BİLDİĞİNİZ GİBİ!
banner844
Düzce ile birlikte Bolu, Kocaeli ve Sakarya illerinde elektrik abonelerine fatura kesen tedarik şirketi SEPAŞ Enerji, bir kez daha yüklü oranda kestiği fatura ile tepkinin odağına oturdu. Düzce merkeze bağlı Körpeşler Mahallesi'nde ikamet eden bir vatandaş, son elektrik faturasının normalin 6 katı üzerinde geldiğini belirterek, kurumu ilgisizlikle suçladı.

640 TL fatura kesildi!
Son 3 aylık elektrik faturalarını haber merkezimize getiren mağdur vatandaş, "Şubat ayında 150 TL, Mart ayında ise 100 TL elektrik faturası ödedim. Zaten her ay ortalama 100 TL ile 150 TL arasında bir rakam ödüyorum. Ancak Nisan ayı gelen fatura bizi şoke etti. 19 Nisan 2017 tarihinde SEPAŞ görevlisi tarafından dairem için 640 TL fatura kesildi." dedi.

İlgisizlikle karşılaştı
Sorunun çözülmesi için SEPAŞ'a gittiğinde ise işinin adeta yokuşa sürüldüğünü belirten tepkili abone, "Yüklü faturayı görünce hemen sayaçtan kaynaklanan bir sıkıntı olduğunu düşünerek SEDAŞ'a gittim. Durumu izah ettim. Onlar beni faturayı kesen SEPAŞ'a yönlendirdi. Onlara da durumu anlattım ve sayacın kontrol edilmesini istedim. Ancak yetkililer, kontrol için gelmek yerine 'Gerekli yerlere şikayetini yap, sonra bakarız' diyerek, sorunumla ilgilenmek yerine bana dolaylı yolu gösterdiler. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü'ne mağduriyetimin giderilmesi için dilekçemi sundum." diye konuştu.

"Kullanmadığım elektriğin parasını ödemek zorunda bırakılıyorum"
Faturasının hatalı gelmesine karşılık ödeme yükümlülüğü ile karşı karşıya kaldığını vurgulayan mağdur vatandaş, "Şimdi 640 TL'yi ödemem isteniyor. Ödemezsem elektriğim kesilecek. Bu kadar yüklü bir faturayı kullanmadığımız halde ödemek zorundayız. Gündüz zaten evde değiliz. Eşim de ben de çalışıyoruz. Geçmiş faturalardan da bir sorun olduğu apaçık ortada ancak çözüm yerine çözümsüzlükle karşı karşıya bırakılıyoruz." şeklinde konuştu.
Yorumlar (27)
yorumsuz.. 4 yıl önce
Sikayetci olma eyyy % 70
REZİLLİK 4 yıl önce
Kepaze biyer ,derdimi anlatıyorum kısa saçlı bayan bi susta bni dinle diyor,sen kimsinde insanlarla bu şekilde konuşuyosun.Sırada baktım herkezle aynı şekilde konuşuyor sanki sepaş onun yaşlı genç resmen bağırıyor millete .birinin elinde ka
Kamyoncu 4 yıl önce
Resmen soygun durdiyende yok
Kamyoncu 4 yıl önce
Banada 2 aylik fatura 2200 tl geldi 80 tl gelirken resmen soygun ev buya sanki fabrika isletiyorum
vatandaş 4 yıl önce
ülke şuan zaten çok kötü durumda piyasalar bozuk bunun hıncını halktan çıkıyor artık dayanacak gücümüz kalmadı seçimden önce bütün dertler dinleniyodu şimdi ise dinlenmiyor ben hakkımı helal etmiyorum
Allaha şükür 4 yıl önce
çok şükür daha çok gelsin amin yarabbi
soyguncu 4 yıl önce
bana 50 tl gelirken 300 tl geldi...
sepaşzede 4 yıl önce
herşeyi özelleştirmek işlerine geliyo herkesin, kendi eşim bile devlette olsa kimse faturasını ödemez su bedelleri gibi özel ilk faturada kesiliyor dio ama devlet saldım çayıra mevlam kayıra dior. DENETLENMESİ LAZIM DENETLENMESİ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın