banner851

banner614

SOKAĞA ÇIKMAYIN, SALGIN ZİNCİRİNİ KIRIN!

banner619

Koronavirüs salgınında sayı giderek artıyor. Tüm uyarı ve cezai yaptırımlara karşılık kurallara yeterince uyulmaması yeni tedbirlerin devreye sokulmasına neden oluyor. Düzce’de 7 Nisan’da 46 olan virüs bulaşan kişi sayısı 4 günde 80’e yükseldi.

banner846
Gündem 11.04.2020, 12:44
10953
SOKAĞA ÇIKMAYIN, SALGIN ZİNCİRİNİ KIRIN!
banner844

Düzce’de alınan tüm önlemlere rağmen koronavirüs bulaşan kişi sayısı giderek artıyor. Kurallara uyulmaması ve koruyucu tedbirlerin alınmaması yüzünden virüs taşıyıcıları öncelikle ailelerini  ardından yakınındaki insanları hasta ediyor.

Vatandaşlara büyük görevler düşüyor

Bu tehlikeli zincirin kırılması için devletten önce vatandaşlara büyük görevler düşüyor. Bilindiği gibi 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara getirilen sokağa çıkma yasağının ardından 1 Ocak 2000’den sonra doğanlara da dışarı çıkma sınırlaması uygulandı. Ancak Düzce’de kurallara yeterince uyulmaması yüzünden alınan bu tedbirlere ek olarak yeni önlemler devreye sokuldu. İstanbul Caddesi araç geçişine kapatılırken, şehrin kalbi konumundaki bu caddeye maskesiz giriş yasaklandı. Mecbur kalmadıkça “Evde kalın” yönündeki uyarıları göz ardı ederek dışarıya çıkmaya ve insanlarla temas etmeye devam edenlere paralel olarak Düzce’de her gün vaka sayıları da yükseliyor.

Düzce’de vaka sayısı 80’e yükseldi

Düzce’de ise 7 Nisan Salı günü 46 olarak kayıtlara geçen vaka sayısı 11 Nisan’da 80’e yükseldi. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile Akçakoca Devlet Hastanesi’nden her gün ortalama 60 numune üniversite hastanesi laboratuvarına ulaşırken, 4 günde 34 kişi artarak sayının 80’e çıkması durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor.

Mecbur kalmadıkça sokağa çıkmayın!

Salgının daha geniş kitlelere yayılmaması için evde izolasyonun çok önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar, büyük-küçük demeden bu hastalık karşısında herkesin risk altında olabileceğine dikkat çekerken, zorunlu haller dışında sokağa çıkılmaması uyarısını sık sık yineliyor. Dışarı çıkıldığında ise koruyucu maske ve eldivenin mutlaka takılması gerektiği vurgulanıyor.

Yorumlar (19)
AYHAN AKTAŞ 1 yıl önce
DÜZCE bir fabrikayı zor kapattı bir aydır evdeyim en son bende dinlemeyecem önce ya adam gibi ceza yada istifa kurallar daha sert olmali bütün TÜRKIYE CUMHURİYETİ olarak iki hafta dışımızı sıksak bu iş biter ben serbest çalışıyorum devletten yardim almıyorum istemiyorum da gittiği yere kadar lakin önümüz ramazan benimde ihtiyacını karşılamam için geç bir ose gitmek zorundayım kimse kusura bakmasın Ayhan AKTAŞ DÜZCE 05369908387 yapılacak bir şey varsa da ben varım en azında tir şoförüyüm her türlü araba kullanırım
Cevdet 1 yıl önce
Bizim gibi garibanlar ne yapsın bir ay olcak kave kapanalı evim kira elektornik geldi kiram geçti iş yok yardım dağıtıldı ben görmedim zaten işe yeni girmiştim bir gelirim yok eve ekmek alamaz durumdayım bir aydır evden çıkmıyoruz ortalık düzelsin diye hergü. Bakıyorum millet bize bişey olmaz edası kabadayılık yapıyolar birde virüs hangi semtlerde onlarida açıklayın kardeşim belki ozaman biraz daha tedbir alınır
Yasemin 1 yıl önce
Eski Sanayii insan kaynıyor sosyal mesafe yok lütfen sanayiyede tedbir getirin
Deniz 1 yıl önce
Düzce de sokaklarda hiçbir şey olmamış gibi devam eden embesil insanlarla dolu
Kim 1 yıl önce
Düzce ya düzce 80 kişi ne demek ? Utanmıyorsunuz değilmi cahil cahil gezmeye ... bize günah değilmi 1 aydır eve tıkıldık çoluk çocuk .Allahsızlar ... sizin yüzünüzden daha çok kafayı yeriz biz ewde akılsız mahluklar ..
Adore81 1 yıl önce
Önce polis beyler araçlarda yanyana oturmayı bıraksınlar araçta sigara içmeyi de.yok öyle vatandaşa gider yapmak.cadde kapatmak zaten saçma.
Sozubuyuk 1 yıl önce
Duzcede de vaka lari gunluk olarak yayinlasaniz daha caydirici olur bence
EVDEKAL 1 yıl önce
"Duzce küçük vaka az bisey olmaz" mantığından çıkmalı insanlar. Evde sıkıldık azcık hava aldik diyen beyinsiz dolu etrafımda. Bu kadar mi cahilsiniz ya!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26°
açık