banner851

banner614

SOLUĞU İL MÜFTÜLÜĞÜNDE ALDILAR

banner619

Aşağı Yahyalar Köyü sakinleri, kişi azlığı sebebiyle kapatılan köy Kur’an Kursu’nun tekrar açılması için Düzce İl Müftülüğü ’ne gitti. Köylerinde Kur’an kursunun tekrar faaliyete geçmesini isteyen Hatice Gemicioğlu “Biz buraya kilise için gelmedik. Allah’ın evine hoca istemeye geldik” diye konuştu.

banner846
Gündem 09.03.2020, 16:08 09.03.2020, 18:46
2316
banner844
banner785

Aşağı Yahyalar Köyü’nde bulunan ve kişi azlığı sebebiyle kapanan Kur’an Kursu’nun tekrar hizmete girmesi için köy sakinleri Düzce İl Müftülüğü önünde toplandı.  İl Müftülüğü’ne bu konu ile ilgili defalarca gittiklerini belirten köy sakinleri, yetkililer tarafından konunun sürekli ertelendiğini ifade etti.

“Biz Kur’an kursumuzun tekrar açılmasını istiyoruz”

10 gündür Kur’an kurslarının kapalı olduğunu belirten köy sakini Hatice Gemicioğlu şunları söyledi: Geçen hafta Kur’an kursumuz kapandı. Müftü yardımcısıyla görüştük bizlere hiç ulaşmadılar hiçbir netice alamadık. 10 gün oldu bugün kalabalık olarak geldik. Biz Kur’an kursumuzun tekrar açılmasını istiyoruz. 30 senelik bir Kur’an kursu burası. Diyanete bağlı olarak görev yapan hocalar vardı ve bir şekilde köyümüzdeki tarikatlar kursumuzu kapattılar. Biz tekrar kursumuzun açılmasını ve kursumuza hoca istiyoruz.

“Biz buraya Allah’ın evine hoca istemeye geldik”

Kur’an kursunun neden kapatıldığı ile ilgili Gemicioğlu şunları söyledi: “2-3 kişi müftülüğe ulaşarak “burada talebe yok hoca hanım boşuna para alıyor” demiş.  Biz buraya ellerinde kursa katılıp belge alan bayan arkadaşlarla geldik. Bunlar hep kurslara katılan arkadaşlar. Biz Diyanet’e kilise için gelmedik. Allah’ın evine hoca istemeye geldik.”

Yorumlar (2)
Esnaf 1 yıl önce
Kuran kursu bizlerin olmazsa olmazı mutlak her köyde ve her sokakta olmalı gönüllü kuranı bilen müsait olabilen bir evde öğretebilir sonuçta öğretmek ve öğrenmek en büyük sevap müftülük yaparsa bir hoca olur rant başlar diye düşünüyorum
ALİ 1 yıl önce
MARKET AÇARLAR ORAYA SİZ YER GÖSTERİN YETER
16°
açık