banner851

banner614

SON AFET DERS OLDU

banner619

Düzce'de 17-18 Temmuz tarihleri arasında etkili olan kuvvetli yağışların Akçakoca ve Cumayeri'nde afete dönüşmesi, belediyelerin yeni önlemler alması gerekliliğini ortaya çıkardı. Bu doğrultuda Düzce Belediyesi tarafından ani su baskınlarına karşı yağmur suyu giderleri yükseltildi.

banner846
Gündem 12.10.2019, 13:50 12.10.2019, 14:37
1030
banner844
Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte Düzce Belediyesi çalışmalarını hızlandırdı. Şehrin muhtelif yerlerinde ani su baskınlarına karşı ızgara yükseltme çalışmaları yapılırken, yolları bozuk olan bazı cadde ve sokaklarda ise asfalt yama ile onarım yapılıyor.Doğal afetlere her zaman hazırlıklı olmak için Düzce Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri Camikebir ve Aziziye Mahallesi'nden başlayarak şehrin birçok yerinde alt yapı çalışmalarına hız verdi.Ekipler ani su baskınlarına karşı yağmur suyu giderlerini yükseltiyor. Su Kanalizasyon Müdürlüğünce çalışmaların diğermahallerde de devam edeceği belirtildi.

Asfalt yama ekibi sahada
Öte yandan Düzce Belediyesi asfalt yama ihtiyacı olan cadde ve bulvarlarda çalışma yapmaya devam ediyor.


Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Düzce Üniversitesi'ne ulaşımı sağlayan Necmi Hoşver Caddesi'nde eksik kalan kısımlara asfalt serildi. Araç trafiğinin akışında aksamalara neden olan cadde üzerindeki eksik noktalarda çalışma yapan ekipler, yeni cadde üzerinde yapılan kaldırımlar dışında kalan kısmı mevcut cadde kotu ile aynı seviyeye getirdi.

Geniş cadde üzerinde yapılan çalışma sayesinde sürücüler için ortaya çıkabilecek riskler de giderilmiş olacak. Hammadde ve asfalt rezervi elverişli olduğu sürece ara verilmeden yapılacak çalışmalar hava şartlarına bağlı olarak muhtelif cadde ve sokaklarda sürdürülecek.
HABER:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (0)