banner851

banner614

TAM 60 TON AVLANDI

banner619

Batı Karadeniz'in en önemli limanlarından Akçakoca'da denize açılan balıkçılar, 60 ton hamsi yakaladı.

banner846
Gündem 03.02.2020, 16:42 03.02.2020, 17:26
2667
banner844
Avladıkları bol miktarda hamsiyle limana dönen balıkçılar, ürünlerini kısa sürede satmanın mutluluğunu yaşıyor.Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, yaptığı açıklamada, hamsiye talebin yoğun olduğunu belirtti.


Limanda 60 ton hamsinin kısa sürede satıldığını vurgulayan Karakaş, şunları belirtti:"Önceki akşam gece saatlerinde, hamsi teknelerle gelmeye başladı. 8-9 tane tekne geldi. 3-4 bin kasa civarında hamsi geldi.


Piyasaya yeterli bir balık değil. Tezgah fiyatlarına çok fazla yansımadı. Hamsi, çok taze ve kaliteli olduğundan dolayı anında bitti. Akşama balık kalmadı. O kadar yoğun bir talep oldu."Karakaş, fiyatların normal olduğuna işaret ederek, "Fiyatlar, 15 lira civarında olacaktır. Hamsinin son yeme zamanları, en lezzetli olduğu zamanlar, en yağlı olduğu dönemlerdir. Bir ay daha hamsi, taze taze tüketilebilir." dedi. (AA)
Yorumlar (2)
Çinekop 1 yıl önce
İnsanlar tarlada gübre çapa günlerle emek verir. Mazot yakıt tüketir. İnsanlar ahırda kümeste yem verir pislini temizler. Günlerle bakıp besler yetiştirir. Para etmez ürünler. Denizde balık az olsa azdur pahalıdır. Balık çoksa yine pahalı.
Engüzeli 1 yıl önce
Millet bol olan hamsiyi pahalı pahalı yesin. Yok pahalu değil. Heryerde hamsi festivali oluyor. Bedavada yeniyor. Lezzetli olur karadeniz hamsisi. Dondurulmuş hamsi falan satılıyor marketlerde artık nekadar bol çıksada ucuzlamaz hamsi gibi.
26°
az bulutlu