banner851

banner614

TARTIŞMA MERKEZİ OLDU

Kültür Merkezi tartışmaların odağı olmaya devam ediyor. Belediye Meclisi’nde Kültür Merkezi için kaynak aktarımı talebi muhalefetin tepkisini çekti. Perşembe akşamı gerçekleşen ikinci açılış için harcandığı iddia edilen para da dudak uçuklattı.

banner619
Gündem 26.11.2016, 16:29
2294
TARTIŞMA MERKEZİ OLDU
Kurban Bayramı’nda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından açılan Kültür Merkezi üzerindeki tartışmalar bitmek bilmiyor. Yapımının 20 yılı aşması nedeniyle sürekli olarak muhalefetin tepkisini çeken proje için 2.kez açılış töreni düzenlendi.

Müzik dinletisi, havai fişek gösterisi ve çeşitli organizasyonlarla renkli geçen açılış için 100 bin TL üzerinde harcama yapıldığı iddia edildi. Gerek belediyenin içinde bulunduğu dar boğaz gerekse de ülkenin ekonomik bir zorluk içinde bulunduğu bir dönemde açılış için böyle bir ücret ödenmesi tepki çekti.

Belediye Meclisi’nde de konu Kültür Merkezi
Öte yandan Düzce Belediyesi Meclis toplantısında Kültür Merkezi giderlerinde harcanmak üzere Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden 4 milyon TL pay aktarılması gündeme geldi. Muhalefet ise bu aktarıma tepki gösterdi. Muhalefet kanadı yılsonuna kalan 45 günlük sürede söz konusu tutarın afaki olduğunu dile getirdi. Kültür Merkezi’nin yapımı için 2 kez kredi çekildiğini hatırlatan muhalefet, bu aktarımın nedenini öğrenmek istedi. Başkan Yardımcısı Ali Güney’den ‘Kültür Merkezi’ne kullanılacak’ şeklindeki açıklamayı yeterli bulmadıklarını vurgulayan MHP’li üyeler kararın oy çokluğu ile geçmesine tepki gösterdi.       
 
Yorumlar (13)
VATANDAŞ 5 yıl önce
REKLAMIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ. ADAM REKLAMI SEVİYOR BEEEEEEEEE
Sayın bakan 5 yıl önce
Sayın bakan,milletvekilleri ve il yönetimi..lütfen melensu park ve film platosu projelerini yakından takip edin..2 uyduruk saat kulesini(5 aydır ışıkları bile düzgün çalışmıyor) nerdeyse 1 milyona Düzce'ye hediye eden keleş bu projelerden neler hediye eder düşünün.zaten becerebilceklerini düşünmüyorum.kültür merkezi gibi bi projeyi 20 senede hayata geçiren (5 yıl önceki döneminden 3 yılda şimdiki döneminden yani 8 yılı keleşe ait) böyle büyük projeleri 50 senede hayata geçirir.ömrümüz yetmez açılışını görmeye..diyeceğim lütfen iyi takip edin bu projeleri..Düzce'nin gelişmesini herkes ister ama bu yönetime kesinlikle inanmıyoruz.daha öncelikli işlerimiz var.saygılar
Sayın bakan 5 yıl önce
Keleş artık düzce'de kendi cumhuriyetini ilan etti..sayın bakan faruk özlü size sesleniyorum.bu şımarık iş bilmez adamın hakkından siz gelirsiniz..saat kulelerinden,makam aracından,görgüsüz açılışlarından ve daha nice hesapsız işlerinden düzce'ye her gün zarar veriyor.teknolojinin bu kadar geliştiği sosyal medyanın bu kadar yaygın olduğu bu zamanda yeğenine kıyak yapmak için hergün bilboartlarda boy boy resimlerini yayınlatıyo..20 yılda anca bitirilebilen kültür merkezi sizin tarafından gayet mütavazi bi şekilde açılışı yapılmışken,görgüsüzlüğün tavan yaptığı ikinci açılış neden?düzce çamur çukur içinde.ali güney'le birlikte yaptıkları hiç bir iş doğru değil..basit bi örnek vereyim..çeşitli mahallelerde taksi durağı ihalesi yaptılar.parasını tahsil ettiler.fakat durak yok ortada..bulvar caddesi ihalesini alan arkadaş araçları nereye çekicez diye sormuş çekin müsait bi yere demişler belediyeden.normal vatandaş yapsa olmayan bir şeyi sattı diye sahtekarlıktan ceza evine atarlar..sayın bakan lütfen duyun sesimizi..biz düzce buna layık değiliz.seçimlerde düzce üstüne düşeni yaptı..şimdi sıra sizde.sizde parti olarak üstünüze düşeni yapın.bu kadar şımarık ve şaibeli başkan istemiyoruz
Can . D 5 yıl önce
DÜZCE KASABA AKCAKOCA SAKARYA ARASI TIRANVAY HATDI YAPILSIN BUNE YA HALK MÜNÜBÜSÜ AVRUPADA YOK BÖYLE HIZMET HALK MÜNÜBÜSÜ AVRUPADA HALK OTÖBÜSÜ VE EN ÖNEMLISI TIRANVAY VAR GEL GÖRKI DÜZCEMIZDE BI ADIM ÍLERLEME YOK SENE 1977 AYNI HALK MÜNÜBÜSÜ SENE OLMUS 2017 nNERDEYSE AYNI YA BASKAN MILLET VEKILLERI NE PILAN VAR NE VIZYON VAR SORUYORUM DÜZCEMIZE BÖYLEMI HIZMET EDECEKSENIZ HE ULASIM AYNI REZALET YOLLARMI O DESEN KÖSTEPEK YUVASI REZALET AYNALI KÖYÜ YOLUNA BAKIN GÖRÜRSÜNÜZ DÜZCEMIZ HALA O GECE KONDU SITADINDA MAC OYNUYO DEVLET YAPIYO YAPIN DÜZCEMIZE 40 BINKISILIK KAPANIR ACILIR SITAT SON TEKNOLOJI BEN YAZIYORUM BEN OKUYORUM ASIL HIZMET EDECEKLERDE BU YAZDIKLARIMA GÜLÜYOLARDIR YAZIK COK YAZIK TOKI YAPIYO DÜZCELIDE BAKIYO DIGER ILLERE SITAT VAR DÜZCEMIZEDE GECE KONDU VAR
Artzooka 5 yıl önce
Yandaş organizatörler vurdu ve gol oldu
VER KARIŞMA 5 yıl önce
Yatırım ve harcama kimler üzerinden yapılmış. Bu açılışları kim organize etmiş. organizasyon İhale mi , yoksa pazarlık mı yapılmış. Neyse poşverin böyle boş soruları. siz parayı verin gerisine karışmayın. Meclis üyelerimiz böyle sorularla meşgul olmaz. Çünkü bu soruları sorarlarsa , yarın kendi işleri düşdüğünde yapılmayacağı korkusunu yaşarlar. eeee muhtarlarıda antalyaya götürdük onlar zaten bir şey diyemez. eskiden büyüklerimiz böyle bir şey duydumu bize , ooooooo ye mehmet ye derlerdi.
Kenan 5 yıl önce
Allah israf edenleri sevmez, biz müslümanmıyız yoksa neyiz biz ya,müsriflik yapmayı bir yetenek maharet gibi göstermede de süper yetenekliyiz. Biz böyle devam ettiğimiz sürece ülkemizdeki pkk belası, feto belaları, gencecik çocuklarımızın şehit haberleri gelmeye devam edecektir. Biz Allah'ın yasalarına riayet etmediğimiz sürece devleti soyanlar, insanların İslami duygularını sömüren şarlatanlar, koltuğu kapınca kurumları çiftlik gibi kullananlar bitmeyecek.
asafın asası 5 yıl önce
İMAM HATİP MEZUNU HAFIZ OSMAN IN OĞLU MEHMET KELEŞ
KULDAN SIKILMAZSIN BARİ MEVLA DAN UTAN İSRAF EDEREK NEYİ HEDEFLİYORSUN DÜNYAN DA YOK AHİRETİNDE
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın