banner851

banner614

TEKLİF İYİ PARTİ’DEN DEĞİL MÜDÜRLÜKTEN GELDİ

banner619

65 yaş ve üzeri vatandaşlara toplum ulaşım hizmetinden 1 günde sadece 2 kez yararlanma sınırlamasından geri dönüldü. Düzce Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü’nün talebiyle sınırlamanın kalkması teklifinin meclise geldiğini söyleyen Düzce Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Hasan Günden, teklifin İYİ Parti’den geldiği yönünde bir hava oluşturulmasına üzüldüğünü söyledi.

banner846
Gündem 06.03.2020, 18:10
2516
TEKLİF İYİ PARTİ’DEN DEĞİL MÜDÜRLÜKTEN GELDİ
banner844
banner785

Düzce Belediye Meclisi mart ayı ikinci birleşiminde 65 yaş ve üzeri vatandaşlara verilen ücretsiz seyahat kartına 1 günde sadece 2 biniş sınırlamasından geri adım atıldı.  

Konuyla ilgili Öncü Haber’e açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Hasan Günden, şöyle konuştu:

“Çok güzel bir değişiklik oldu. Üstüne basa basa söylüyorum bu teklif Ulaştırma Müdürlüğümüz tarafından verilmiştir. Bugün biraz üzüldüm çünkü bu teklif İYİ Parti’den gelmiş gibi gösterildi. 65 yaş üstü vatandaşlarımız günde iki kere ayda 60 sefer biniş yapabiliyorlardı. Müdürlüğümüzün talebi şöyleydi: “60 biniş sabit olsun ama günlük biniş sınırı kalksın.” Bizde bunu AK Parti grubumuzda değerlendirdik ve bunun komple kaldırılmasını ayda 60 değil sınırsız istediği kadar istediği yere gidebilecek şekilde kullanılmasını kararlaştırdık. İYİ Parti’den Oğuz bey (Oğuz Özyiğit) de meclis toplantısında bu iradesini bildirmişti. Bu konuyla alakalı biz bunu 1 ay erteledik. Bunun olunabilirliğini vatandaşımıza faydası olan bir durum olduğunu gördük. Bu ayki meclis toplantısında da bu sınırlamayı tamamen kaldırdık. Tekrar ediyorum bu teklif müdürlüğümüzden gelmiştir. Düzceli 65 yas üstü vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”

Yorumlar (6)
Vatandaş 1 yıl önce
Düzce’nin saçma sapan yapılaşmasının mimarlarından olan sayın günden Çok önemli bir konuya açıklık getirmiş
Sabahattin uolmaz 1 yıl önce
Milletin gözüne soktunuz
İyi iyi 1 yıl önce
Birkerede evet, arkadaslarımız güzel birşey düşünmüşlerdi bizde bunu değerlendirdik ve uygulamaya koyduk deyin, birkez yapın bunu siz nasıl adamlarsınız ya!!
IYILERDEN BIRI 1 yıl önce
Hasan bey.konusuyorsun ama ne konusuyorsun. sinirli binis hakkini sizden onceki belediye mi getirmisti. dger oyleyse 20 yildir siz yonetiyorsunuz. yeni mi akliniza geldi. Korkma vatandas IYIler var. ve her yerde hissediliyorlat. bu arada aciklamayi yemedik.tabi oncu medya yorumu yayinlarsa.
Ahmet Hamdi Karatay 1 yıl önce
Cami tuvaletlerinide yine u cretsize cevirsinler..Namazi bari paralı kilmayalim !
Şahin acar 1 yıl önce
Sınırsız yararlansınlar nasılsa gençlerden oturacak yer bulamıyorlar ayakta seyahat ektikleri için sorun teşkil etmez
17°
açık