banner851

banner614

TEPKİ SESLERİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Trump'ın Kudüsü İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından Düzce’de bulunan parti ve sivil toplum kuruluşlarından tepkiler gelmeye devam ediyor. Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez tepkisini yaptığı basın açıklaması ile gösterirken, Düzce Üniversitesi Müslüman Öğrenciler Platformu ise İsrail Bayrağını yakarak ABD’ ve İsrail’e lanet okudu.

banner619
Gündem 07.12.2017, 15:35 09.12.2017, 11:13
2213

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve Tel Aviv’de ki Büyükelçiliğini de Kudüs’e taşıyacağını açıklamasının ardından Düzce’den tepki sesleri çığ gibi yükseliyor.

“Kudüs üzerinden yapılacak her siyasi hamle biz Müslümanları olumsuz etkileyecek”
CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, Filistin’in yok sayılarak bu karar ile ağır yara aldığını belirttiği yazılı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Partimizin bu konuda kararı şu şekildedir. ‘Müzakereler yoluyla başkenti Doğu Kudüs olacak 1967 sınırlarına dayanan bağımsız ve egemen bir Filistin Devleti ile güvenlikli sınırlar içinde yan yana yaşayacak ve bizim de esasen tanımış olduğumuz İsrail devletine ilişkin çözüm perspektifini desteklemeye devam edecektir.’ Kudüs’ün dinimiz için manevi öneminin büyük olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz. Kudüs üzerinden yapılacak her siyasi hamle biz Müslümanları olumsuz etkileyecektir.  ABD Başkanı Trump’ın almış olduğu karar kabul edilemez. Hiç şüphesiz ki tek taraflı alınmış bu kararı doğru bulmuyoruz ve tanımıyoruz. Bu kararın bölgede tansiyonu yükseltmesinden endişe duymaktayız. Bizler Filistin halkının haklı davasında yanlarında olmaya devam edeceğiz.”

“ABD ve Trump yeni bir fitne peşinde”
“Kudüs Filistin’in Başkentidir” diyen Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez ise, “ABD ikinci İsrail, Barzani devletini kurmaya kalktı yenildi başaramadı. ABD komşumuz suriye’yi parçalamaya çalıştı yenildi başaramadı. Suriye’nin kuzeyinde sınırımız boyunca terör koridoru açmaya çalıştı. Bu oyun da silahlı kuvvetlerimizin müdahalesiyle bozuldu başaramadı. Sürekli kaybeden ve bölgede istediği sonuçları alamayan ABD ve Trump şimdi yeni bir fitne peşindedir. Trump, yıllardır İsrail siyonizmine karşı kahramanca mücadele eden ve topraklarını savunan Filistin Devletinin başşehri Kudüs’ü sözüm ona İsrail’in başşehri yapmıştır.” dedi.

Sönmez son olarak, Trump’ın gücü yetiyorsa ABD’nin başkentini değiştirebilir diyerek, Türk Milleti ve Vatan Partisi olarak Filistin halkının haklı mücadelesini desteklediklerini belirtti.

Üniversiteden de tepki sesleri yükseldi
Bir tepki sesi de Düzce Üniversitesi’nden yükseldi. “Kudüs’ün özgürlüğü için ayağa kalk” yazılı pankartlar ve ellerinde dövizlerle üniversite kampüsünde bir araya gelen Müslüman Öğrenciler Platformu İsrail Bayrağını yakarak ABD ve İsrail’e lanet püskürdü.

“ABD, İslam coğrafyasını kana bulayan bir seri katildir”
Müslüman Öğrenciler Platformu adına bir basın açıklaması yapan Miraç Şengönül, Filistin halkını hiçe sayan bu kararı nefretle kınadıklarını belirterek şu ifadelerde bulundu:

“Kudüs davası sadece Filistinlilerin değil tüm İslam aleminin ve insanlığın davasıdır. Kudüs varlığıyla ümmetin gözbebeğidir. Kudüs hiçbir şekilde pazarlık konusu edilemez ve asla terörist İsrail’in başkenti olarak tanınamaz. ABD, Afganistan’dan Irak’a, Suriye’den Libya’ya, 15 Temmuz’da üzerimize bombalar yağdıran, İslam dünyasını kana boyayan seri katildir. Biz bu coğrafyada Amerikan bayrağı ve askeri görmek istemiyoruz. Siyonist kukla Trump, kısa süre içinde nasıl bir yanlış içinde olacağının farkına varacaktır. Tüm İslam ülkeleri, ABD ve İsrail’le bir şekilde izledikleri politikaları gözden geçirmek zorunda kalacaklardır. Kudüs’ü İsrail’e terk eden kendisini de terk edilmiş bulacaktır. Bu coğrafyada barışın iki şartı vardır, ABD mutlaka evine geri dönecektir, İsrail mutlaka işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacaktır. Biz Düzce Üniversitesi Müslüman Öğrenciler Platformu olarak emperyalistlerin ağababası Amerika’nın aldığı bu kararı kabul etmiyoruz ve tel’in ediyoruz. Ey Kudüs,  ümmetin çocukları olarak sana söz veriyoruz. Seninle özgürleşip seninle dirilinceye kadar meydanlarda senin haykırışın olacağız.”

Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (27)
bilgi 4 yıl önce
Bu gibi islam ve vatani yürüyüşlerde kırmızı şimşeklerin bilgilendirilmesi lazımdır en büyük katkıda onların bulunağını biliyoruz onlar yürüyüşler daha çok ses getirir
Mehmet emine cevap 4 yıl önce
Diyelim ki gittiler astılar bayrağı ne yapabilirsin?
Mehmet Emin 4 yıl önce
Adamsın miraç arkandayız astırtmayacagız o bayrağı
Yorumsuz.. 4 yıl önce
bakıyorum toplananlarin çoğu AKP'li, iyide adama sormazlar mi destekledigin partinin lideri ben bopun eş başkanıyim diyor ve projede Kudüs'ün israilin başkenti olarak söylüyorlar. Bu toplantı sonunda AKP'ye karşı çıkmış oluyorsunuz. Ona gre
Misafir 1 i 4 yıl önce
Burada Bu Duyarlı İ sanların yaptığı verdiği tepkiyi beğenmeyip eleştiren efendiler siz daha iyisini yapında görelim sizleri kimlermiş nasıl babayiğitlermişsiniz yapmadığınız yapamadığınız gibi duyarlı insanları eleştirmek hoş değil.
reelpolitik 4 yıl önce
İsrail, son 20 yıl içinde 20 kat büyüdü.
20 yıl önce de israil bayrağı yakılıyordu güzel yurdumda.
Demek ki neymiş, bayrak yakmakla olmuyormuş ..Birileri 50 yıllık planlar yapıyor.
Senin planın şamdaki emevi caminden öteye gidemedi..
ADAM 4 yıl önce
AHHH ONEM MUTELER AHH GİDERLER AHHH GEÇ GELEN ADALET ADALET DEĞİL DİYENLER AHHH AHHH.KIBLEMİZ BELLİ DEĞİL DOSTUMUZ DÜŞMANIMIZ BELLİ DEĞİL.REİS DİYO DOST OLUYOZ DİYO DÜŞMAN AMA YİNE YARIN DOST..AZICIK ŞU BEYNİ KULLANALIM HEP LPG LPG
Düzceli 2 4 yıl önce
İsrail bayrağını çizmek daha kolay olduğu için onu yaktık reis, sonuçta ha abd ha israil, trump siyonistlerin uşağı değil mi? Boyle saçma detaylara neden takılırsınız ki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın