banner851

banner955

TOZAN ÖYLE BİR BAĞLANTI KURDU Kİ!

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, bu kez gündemine özelleştirme kapsamında satışa çıkarılan 14 şeker fabrikasını aldı. Konuya ilginç bir noktadan yaklaşan Tozan, "ABD'de yargılanan Reza Zarrab yüzünden cumhuriyet kuruluşlarımız satılıyor endişesi taşıyoruz." görüşünü paylaştı.

Gündem 06.03.2018, 17:10 06.03.2018, 19:27
3268
banner1032

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, yazılı bir basın açıklaması yaparak, özelleştirme süreci başlayan 14 şeker fabrikası üzerinden eleştiri oklarını AK Parti iktidarına yöneltti.

"Şeker fabrikaları zarar değiş kar ediyor"
AK Parti'nin iktidar olduğundan itibaren bir yandan cumhuriyet kuruluşlarını sattığını diğer yandan ise "80 yılda yapılmayanı yaptık" diyerek milleti kandırdığını öne süren Tozan, şöyle devam etti: "Evet AK Parti 80 yılda yapılanları 15 yılda satmıştır. Sıra şeker fabrikalarımıza gelmiştir. Bilindiği gibi AK Parti’nin sattığı yüzlerce kamu kuruluşumuz vardır ve bir çoğunun temeli Cumhuriyet dönemimize aittir. Satış gerekçesi olarak kurumların zarar ettiği gösterilmektedir. Şimdi ise şeker fabrikalarının zarar ettiğinden bahsedilmektedir oysa ki bu fabrikalar kâr marjı en yüksek kuruluşlarımız arasındadır.

 "Fabrika arsaları paha biçilemez"
Şeker fabrikalarımız yabancı sermayenin eline geçtiğinde birkaç yıl sonra kapatılmayacağının garantisi yoktur. Bu fabrikalar şehirlerin en gözde yerlerinde olup arsaları paha biçilemeyecek değerdedir. Yabancı sermayenin fabrikaları kapatıp yerlerine AVM’ler ve rezidans inşa etme ihtimali kuvvetle muhtemeldir."

"ABD, Zarrap’tan elde ettiği bilgiler ile ülkemize yaptırım uygulatmaya mı çalışıyor?"
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tıllerson’un ziyareti sonrası şeker fabrikalarının satışının gündeme geldiğini savunan Tozan, son olarak şunları kaydetti: "Bilindiği gibi ABD’de yargılanması süren Reza Zarrab bir çok siyasetçimizin adını vermiş, kara para trafiğinin detaylarını anlatmıştır. Zarrab’ın, ABD yargısına verdiği bilgiler sonrası ülkemiz uluslararası bir amborgoya maruz kalabilir diye endişe duyuyoruz. Zira Zarrab’ın kara para aklama suçu ortadadır ve İran'da amborgo delmiştir. ABD, Zarrab’dan elde ettiği bilgiler ile ülkemize yaptırım uygulatmaya ve yaptırımın karşılığı olarak şeker fabrikalarımızın satışını talep ediyor mu diye sormadan edemiyoruz ?"

Haber: C. ÜSTÜNER

                                                                                 

banner844
Yorumlar (23)
Yuri 5 yıl önce
Abd neden şeker fabrikalarının satılmasını istesin, bağlantı kuramadım. Şeker fabrikalarına gelene kadar başka kurum yada konu mu yok?
Mustafa Öktem 5 yıl önce
Başkan bir sabah kalkıp aklına geleni söylüyor galiba.Biraz çalışın da aslını astarını artısıyla eksisiyle anlatın.Rüyalarda gördüklerinizi değil.
kuru gürültü 5 yıl önce
Klasik CHP zırvaları.
Kaynaşlılı 5 yıl önce
Zekeriya tozanı gerçekten beğeniyorum vekil olur inşAllah adaylığından oyum CHP ye olacak
telekomu unutmadık 5 yıl önce
Geçmişte telekomun değeri 30 milyar dolarken inat edip sattırmadılar.
Sonunda 6 milyar dolara zor satıldı. Kurumlar zarar ederken mi satılacak
vatandaş 5 yıl önce
sayın tozan sana oy vereceğim
Osman 5 yıl önce
Kamu kuruluşlarını alanların çoğu yabancı sermaye. Yerli ve Milli lafıyla siyaset yapanlara duyurulur.
Düzceli 5 yıl önce
Kamu kuruluşu demek Devletin kendi imkanlarını kullanan kuruluş demektir. Yabancı sermaye yada yerli sermaye olursa zaten özel kuruluş yada şirket olur.
Ziya 5 yıl önce
ESKİ TÜRKİYEDE NE KURULUŞLARIMIZ VARDI HEY GİDİ HEEYYYY.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
kapalı