banner851

banner614

TÜM TÜRKİYE’YE DAVET

banner619

Sivil Toplum Kuruluşları teröre karşı 17 Eylül'de Ankara'da toplanma kararı aldı.TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu "Türk'ün Kürt'e, Kürt'ün Türk'e el uzatma günüdür!" diyerek buluşmaya herkesi çağırdı.

banner846
Gündem 14.09.2015, 13:41
6815
TÜM TÜRKİYE’YE DAVET
banner844
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, son dönemlerde yaşanan terör olayları nedeniyle 14 işçi ve işveren örgütü olarak 17 Eylül Perşembe günü Ankara'da toplanma kararı aldıklarını belirterek, "Bütün Türkiye'yi Ankara Sıhhiye Meydanı'nda buluşmaya davet ediyoruz" dedi.

ÇAĞRI TÜM TÜRKİYE'YE

Son dönemlerde yaşanan terör olayları nedeniyle 14 sivil toplum kuruluşu ve meslek örgütü ortak basın açıklaması yaptı.
TOBB İkiz Kuleler'de gerçekleştirilen basın toplantısında ortak açıklamayı okuyan Hisarcıklıoğlu, demokrasinin hak ve özgürlüğün yanı sıra sorumluluk anlamına geldiğini ifade etti. Hisarcıklıoğlu, artan terör olaylarına değinerek, "Gün Türk'ün Kürt'e, Kürt'ün Türk'e, Alevi'nin Sünni'ye, Sünni'nin Alevi'ye el uzatma günüdür" dedi.Hisarcıklıoğlu, "17 Eylül Perşembe Ankara'da toplanacağız. 17 Eylül'de hep birlikte teröre "hayır" kardeşliğe "evet" diyeceğiz." ifadesini kullandı.

"BAŞKA TÜRKİYE YOK!"

Açıklamasında, ''Kökenimiz inancımız ne olursa olsun 78 milyon Türkiye'yiz. O yüzden fitne ateşini birlikte söndürmeliyiz.'' diyen Hisarcıklıoğlu, ''17 Eylül Perşembe günü saat 16:30 bütün Türkiye'yi Ankara Sıhhiye'de buluşmaya çağırıyoruz. Gelin birlikte yaşama irademizi herkese gösterelim. Bu süreçte daha soğunkanlı ve sağduyu olalım. Çünkü başka Türkiye yok. Bayrağını da al gel." diyerek çağrıda bulundu.

"GELEMİYORSANIZ BAYRAK ASIN"

Hisarcıklıoğlu, buluşmaya tüm vatandaşları ve sivil toplum kuruluşlarını davet ettiklerinin altını çizerek, "Bize katılamayan milyonları da o gün Türkiye'nin her karışını al bayrağımızla donatmaya çağırıyoruz" diye konuştu.
Hisarcıklıoğlu, perşembe günü herkesin üzerinde Türk Bayrağı amblemi olan şapkalar takacağını da söyledi.
Kaynak:haberler.com
Yorumlar (8)
Gürcüden çerkeze destek 6 yıl önce
adam dogru dıyor kımıde yanlıs cümleler kuruyor yakısmadı
vatandaş 6 yıl önce
esnaf nıcklı yorumcugu kınadım dogru degıl dedıklerı ıtıbvar edılmemelı bence bı duzcelı olarak bı turk olarak cerkez lerı lazların yaptıklarını gayet ıyı bılıyorum bılıncsız yorumcuların yorumlarının ıtıbar edılmemesı gerekıyor .
esnaf kardesımıze 6 yıl önce
vay esnaf kardesım demekkı dusuncen buymus yazık uzuldum sen bızım hıc bı bagımız olmadıgını soyledıgın topraklarda cerkez ethemlerı sehıt edılen cerkezlerı suan bıle bugun bıle emredın 6.kafkas tugayını emrınıze verelım dıyen komutanları gormedın
Laz 6 yıl önce
Çerkez doğru soyluyor
esnaftan ÇERKEZE 6 yıl önce
sen hiç konuşma çerkez bugün bütün kürtleri PKK diye göstermeye çalışan sizsiniz kusura bakma ama bu topraklarda kürtlerin bile türklerle kardeşliği savaş mücadelesi var tarihi var ama sizin bu topraklarda hiçbirşeyiniz yok olmadı da
adsiz 6 yıl önce
Siz o daveti ettiniz ama o hainlere koz verdiniz benim fikrimce bu hain pislikler orda da rahat durmaz ve 2.suruc alanina cevirmek icin ellerinden geleni yaparlar.....allahim o gunleri yasatmasin bi daha
agzın bal yesin çerkez 6 yıl önce
dıyecek bısey bırakmamıs çerkez eyvallah başimizla beraber
çerkez 6 yıl önce
kardeslerım bısey yapacaksak adam gıbı yapalım ankarada degıl hakkaride bulusalım bırakalım bu goz boyama ıslerını mevzu vatansa gerısı teferruat..!
17°
az bulutlu