banner851

banner614

‘TÜRK MİLLETİNİN BAĞIMSIZLIĞINI DÜNYAYA İLAN EDEN DESTAN’

Dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçen “30 Ağustos Zaferi” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Düzce Valisi Cevdet Atay, bu destansı zafer ile Türk milletinin, millî birlik ve beraberlik bilinci içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ilan ettiğini vurguladı.

banner619
Gündem 29.08.2021, 16:30 29.08.2021, 16:49
188

Türk milletinin şanlı tarihinin dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıl dönümü pandemi tedbirleri kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de tören ve etkinliklerle kutlanacak.

Büyük zaferin yıl dönümü nedeniyle yayımlanan kutlama mesajlarında, Türk milletinin, vatanın bölünmez bütünlüğünden ve bağımsızlığından dün olduğu gibi bugün ve yarın da hiçbir şekilde ödün vermeyeceğinin altı çizildi.

Düzce Valisi Cevdet Atay’ın, Düzceliler’e hitaben kaleme aldığı ‘30 Ağustos Zafer Bayramı’ mesajı şöyle:

“Aziz Düzceliler, değerli kardeşlerim, milletimizin istikbali uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 99. yıl dönümünü milletçe kutlamanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar'da kazanılan bu şanlı zafer bağımsız ve hür olarak yaşama iradesini ortaya koyan milletimizin kilit taşlarından biri olmuş ve Cumhuriyetin temelleri de burada atılmıştır. Milletimizin kaderini değiştirmiş olan bu destansı zafer ile Türk milleti; vatanın bölünmez bütünlüğünden, bağımsızlık ve istikbalinden hiçbir şekilde ödün vermeyeceğini; millî birlik ve beraberlik bilinci içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. Kıymetli hemşehrilerim, bu hisler içerisinde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden Milli Mücadele’mizin tüm kahramanlarını, vatanımız için canını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyor, şehit aileleri ve yakınlarına sabır temennimizle 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyorum.”

banner844
Yorumlar (1)
ARİF 3 hafta önce
DÜĞÜNLERDE SİLAH ATILMAMASI GENELGESİ YAYINLADIN NEYE YARADI GÜVENLİK KUVVETLERİ VE MUHTARLAR UYUYORMU