banner851

banner614

TÜRKÇÜLÜK GÜNÜNÜ KUTLADILAR

banner619

Ülkü ocakları Düzce temsilciliği 3 Mayıs Türkçülük günü dolayısıyla yürüyüş düzenledi. Yürüyüş sonunda Anıtpark’ta açıklama yapan Ülkü Ocakları İl Başkanı Samet Çabuk, 3 Mayıs’ın Türk Milliyetçiliği’nin tarihinde bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

banner846
Gündem 03.05.2012, 18:42
258
TÜRKÇÜLÜK GÜNÜNÜ KUTLADILAR
banner844

Gaziantep Caddesi’nden  Anıtpark’a kadar yürüyüş düzenleyen Ülkü ocakları Türkçülük Gününü kutladı. 

 MHP  İl Başkanı Abdullah Danışmaz’ın yanı sıra MHP’li İGM üyeleri ve parti yöneticileri de katıldı.

3 Mayıs Türkçülük  Günü’nün Ülke olarak ortaya çıkış şekli ve taşıdığı anlam açısından Türk Milliyetçiliği tarihinde çok mühim bir yere sahip olduğunu dile getiren Ülkü Ocakları  İl başkanı Samet Çabuk, Türk Milliyetçiliği fikriyatının, kötü niyetli eller tarafından vatan hainliği gibi ağır bir suç unsuruna dönüştürülmek istendiğini iddia etti.

Çabuk, “ Devletin kuruluş felsefesini oluşturan Türk Milliyetçiliği fikriyatı  kötü niyetli eller tarafından vatan hainliği gibi ağır suç unsuruna dönüştürülmek istenmiştir. Fakat baskı ve zorbalıkla susturulacağı zannedilen bu kutlu dava inançlı ve cesur takipçileri sayesinde “ Bir ölür, bin diriliriz!” düsturuyla zindanlardan çıkmış ve daha büyük bir güç ve imanla bir mücadele ve birlik bayramı şeklinde çağlamıştır. Bu kutlu gün matem yerine coşkunun temsilcisi olmuş davamızın fikirden harekete geçişinin öncülüğünü yapmıştır”  dedi.

Yorumlar (0)