banner851

banner955

Türkgülü:Başbakanın açıklaması bir talihsizlik.

Basın Birliği Başkanı Tuncay Türkgülü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı gazetelerin satın alınmaması için başlattığı kampanyayı eleştirdi.

Gündem 19.09.2008, 17:05
190
Türkgülü:Başbakanın açıklaması bir talihsizlik.

Düzce Basın Birliği Dernek Başkanı Tuncay Türkgülü, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın bir medya gurubuna ait gazetelerin partililerce okunmaması ve satın alınmaması konusunda başlattığı kampanyayı eleştirerek,” Başbakanın açıklaması büyük bir talihsizliktir.”dedi.

Tuncay Türkgülü,” Sayın Başbakanımızın bu tür bir açıklama yapması bence bir talihsizlik. Başbakanımız biraz daha farklı düşünmüş olsaydı, bu kampanyanın ters tepki yapabileceğini ve nerelere gideceğini hesaplayabilirdi. Biz Medya patronunu savunuyor değiliz. Ancak o gazetelerde çalışan gazeteci arkadaşlarımız evlerine ekmek götürüyor. Gazetelerin kapanması o arkadaşlarımızın işsiz kalması en çok, gazeteci arkadaşlarımıza zarar verecek. Ardahan’dan Kars’a kadar bütün çalışan gazetecilerin, yerelde dahi olsa işten atıldıkların da içimiz yanar. Bu yüzden Biz Düzce Basın Birliği Derneği olarak, Başbakanımızın başlattığı kampanyanın bizlere ters bir kampanya olduğu görüşündeyiz.”dedi.

 

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu