banner851

banner614

“TÜRKİYE ARTIK DARBECİLERDEN HESAP SORAN BİR ÜLKE”

banner619

Tartışma yaratan darbe imalı bildiride imzası bulunan 103 emekli amiral ile ilgili bir tepkide Memur-Sen Düzce İl Temsilciliğinden geldi. Memur-Sen Düzce İl Temsilcisi Ömer Faruk Çelebi, “Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir” diyerek bildiride imzası bulunan emekli amirallere tepki gösterdi.

banner846
Gündem 05.04.2021, 17:00 05.04.2021, 18:13
894
banner844

Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili “Montrö Bildirisi” yayımlayan emekli amirallere, yurt genelinde olduğu gibi Düzce’de de tepkiler gelmeye devam ediyor. 103 emekli amiralin darbe imalı bildirinin altına imza atmasını sert sözlerle eleştiren Düzce Memur-Sen Düzce İl Başkanı Ömer Faruk Çelebi, “Kendisini millet iradesinin üzerinde gören bir grup emekli amiral vesayet dönemlerine özlem duyan bir açıklama yayınladılar. Millete muhtıra verilen dönemlerden kalmış köhne bir zihniyetin hazırladığı bu açıklamayla, Silahlı Kuvvetler dâhil olmak üzere devletin kurumlarının milletin hizmetinde olmasından duyulan rahatsızlık açık edildi.  Milletin inancından, iradesinden, medeniyet değerlerinden kopmuş, millete yabancılaşmış bir zihniyetin taşıyıcısı olan bu asker emeklilerinin aktif görevde oldukları dönemde neye hizmet ettikleri herkesçe bilenmektedir.  “Deniz kuvvetleri emeklisi” sıfatıyla yayınladıkları bildiri içerik itibariyle göstermiştir ki bunlar olsa olsa “amiral eskisi”dir. Eski düzenin kafasını konuşturan bu 104 vesayet sevdalısı; Kanal İstanbul ve Montrö anlaşmasına dair cümleler üzerinden “fikir beyanı” adı altında çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklare ettikleri “muhtıra çağrışımlı” bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan etmişlerdir” dedi.

“Bu milletin bırakın darbe imasına, iradesine yönelik vesayet imasına tahammülü yoktur”

“Kimi çevrelerin içeriğindeki darbe hevesini örtmeye, tahfif ederek masumlaştırmaya ve üstelik sahiplenmeye kalkıştığı bu açıklama, her ne kadar darbeci kafanın sefaletini gösterse de görmezden gelinebilecek bir durum değildir” diyen Çelebi, “Bu milletin bırakın açıktan darbe çağrısına, iradesine yönelik hiçbir vesayet imasına tahammülü yoktur.  Bu nedenle emekli de olsalar siyasete müdahale etme hastalığı nüksedenlere milletin sessiz kalması düşünülemez. Milletimiz, açıklamayı yapanlar ve yazanlar kadar yazdıranların ve yayanların da farkındadır.15 Temmuz’da kursaklarında kalan heveslerini FETÖ ayarlı açıklamanın satır aralarına gizlenmiş bir şekilde görüyor, kirli niyetlerini not ediyoruz. 15 Temmuz gecesi bütün vahşetiyle uygulanan ihanet planlarının milletimizin çelik göğsüne çarparak nasıl suya düştüğünü hatırlatıyor, bu açıklamayla aşikâr edilen kirli niyetlerin de aynı şekilde milletin maşeri vicdanında mahkûm edilerek tarihin kirli sepetine gönderildiğini, gönderileceğini ilan ediyoruz” diye konuştu.

“İhanetin karşısında durmaya devam edeceğiz”

Emekli amirallerin bu açıklamasının, Silahlı Kuvvetler bünyesinden vesayetçileri ayıklama, hainleri temizleme politikasının doğruluğunu teyit ettiğini kaydeden Çelebi,  “Vesayet virüsünden kurtulamamış, ihanet zehrini damarlarından atamamış bir kısım emekli askerin sözde beka endişesi kisvesiyle siyasete müdahale etme cüretleri; milletin gözünde ihanetin, akılsızlığın ve ahlaksızlığın göstergesidir. Hâlbuki ülkenin bekasını, milletin egemenliğini tehlikeye sokan şey 10 yılda bir yapılan darbelerdir. Bu darbelerle milletin kayaklarının nasıl sömürüldüğü, ülkenin dış mihrakların operasyon sahası haline nasıl getirildiği milletin malumudur. Unutulmamalıdır ki 15 Temmuz gecesi darbeyi önleyen, darbecilere meydanları dar eden millet, Türkiye’nin tarihinden vesayetin izlerini, yarınından muhtıra ve darbe fikrini söküp atmıştır. Bütün darbe heveslileri, vesayet sevdalıları bilmelidir ki, 250 şehidimizin kanıyla 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı yazılan manifesto bu ülke için sadece bir milat değil, kanla imzalanmış bir ahittir. Bizler, darbenin kendisi bir yana imasına dahi tahammülümüzün olmadığını; şehitlere verdiğimiz ahdimizin arkasında, millet iradesinin yanında, darbelerin ve ihanetin karşısında durmaya devam edeceğimizi herkese ilan ediyoruz.  Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 104 amiral eskisi ve açıklamaları hakkında soruşturma başlatmış olmasını yerinde buluyor, faillerle birlikte iştirakçileri ve azmettiricileri de ortaya çıkaracak bir hukuki sürecin işleyeceğine inanıyoruz. Biz de Düzce Sivil Toplum Kuruluşları olarak, irademize uzanmak isteyen elin ve arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını, yargılanmasını, cezalandırılmasını istiyoruz. Vesayet sevdalılarına hadleri bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir. Öte yandan bu bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir” şeklinde konuştu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (14)
mur 4 ay önce
emekli genareller 70 inden sonramı darbe yapacaklar..yaa bi gidin..gündem değiştirmek için oluşturulmuş bir olay..Siz den nefret ettik hiç bir işe yaramayan sadece ceplerini düşünen boş beleşci sendikacılar..
SAĞLIK 4 ay önce
sağlıkda çalışan memurlar temizlikçilerin alay konusu yapan sendika sana lanet olsun..
ENGİN VATANSEVER 4 ay önce
millett aç aççç
memur 4 ay önce
şunlara bak şunlara..o kadar maaaş alsam bende sırıtırım..memurun üzerinden geçinen beleşciler..kaldırat hepinizi...
ffff.. 4 ay önce
Hastanelerde çalışan memurları askıda ekmeğe muhtaç ettini,z cihan efendi.istifa et ama sende nerde o yürek..alıyon milyonları indiriyon..çalışma yok çaba yok..bunların hesabı birgün sorulacak...
kongre 4 ay önce
sizin gibi sendikacıları istemiyoruz.bir eliniz yağda bir eliniz balda.memuru sefil ettiniz..Allah B..V...N
kongreler .. 4 ay önce
sendikacılar aldıkları ücretler 15 binin altında değil.Hiç bir işe yaramayan güruh..defolun gidin..
Düzceli.. 4 ay önce
Tek bir yorum yayınlayamamış sınız.. Ne kadar da tarafsız basın sınız.. Bahsi geçen kişilerin tamamı emekli, yani sivil.. Bu tepki koyanların, tepki nasıl anayasal hakkı ise, emekli kişilerinde mesleki uzmanlık alanlarında fikir beyan etmeleri onları anayasal hakkı..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın