banner614

TÜYLER ÜRPERTEN TABLO...

banner619

Tüm dünya gibi Düzce de kendisini esir alan yeni tip koronavirüs kâbusundan bir türlü uyanamıyor. Hastanelerin yüzde yüz kapasiteyle çalıştığı ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın her toplantıda ayrı bir parantez açarak uyardığı Düzce’de vaka sayısı 20 bin sınırına dayandı.

Gündem 07.12.2020, 11:05 07.12.2020, 14:48
4851
TÜYLER ÜRPERTEN TABLO...
banner785

COVİD-19 pandemisinde geçtiğimiz ay zirve üstüne zirve yaşayan Türkiye’de alınan tüm tedbir ve kısıtlamalara rağmen açıklanan vaka ve ölüm sayıları korkutmaya devam ediyor. Hafta içi kısmi, hafta sonları da 56 saatlik kesintisiz sokağa çıkma yasağı uygulamasına geçilse de artış sürüyor.

Türkiye genelinde dün itibariyle 30 bin 402 kişinin daha koronavirüs testi pozitif çıkarken, 6 bin 93 kişiye de hastalık tanısı konuldu. 195 can kaybı gerçekleşti. Geçtiğimiz haftalarda Koca’nın temmuz ayından beri açıklanmayan vaka sayılarını yeniden açıklamaya başlamasıyla birlikte ise Türkiye diğer ülkelerle olan kıyaslamada da korkutucu veriler ortaya çıktı. Günlük yeni vaka artışında ABD ve Hindistan’ın ardından dünyada 3. sıraya yükselen ülkemiz Avrupa’da ise en çok vaka artışı olan ülke unvanını aldı.

Uzun süredir hastanelerin servis ve yoğun bakım ünitelerinin yüzde yüz doluluğa rağmen hizmet vermeye çalıştığı Düzce’de de koronavirüs kaynaklı ölüm ve yeni vakaların önüne bir türlü geçilemiyor. Bunun aksine Pandemi Acil Servisi’nin önünde koronavirüs testi yaptırmak için bekleyen vatandaşların oluşturduğu kuyruk da devam ediyor.

20 BİN’E DAYANDI!

Bilindiği gibi test kapasitesinin zorunlu olarak arttırıldığı Düzce’de geçtiğimiz hafta günlük pozitif vaka sayısı 500’ü geçmişti. Sağlık sisteminin kötü sinyaller vermeye devam ettiği ilimizde koronavirüs kaynaklı ölümlerin sayısı da yaşanan son vefatlarla birlikte 85’e yükseldi. Salgının artık her gün zirve üstüne zirve yaptığı Düzce’de mart ayından bu yana koronavirüse yakalananların sayısı da 19 bin 700’ü geçerek 20 bin sınırına yaklaştı. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ile Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin pandemi yoğun bakım servislerinde yatan toplan hasta sayısı ise kayıtlara 74 olarak geçti. Bu hastalardan 41’i ise solunum cihazına bağlı olarak virüsle mücadele ediyor.

YATAK SAYISI ARTTIRILDI

Devlet ve üniversite hastanelerinde artan ağır hasta yoğunluğuna bağlı olarak pandemi yoğun bakımlarının kapasitesi 10’ar yatak arttırıldı.

SEVİNDİREN SİNYAL!

Öte yandan hafta içi 600’e kadar çıkan günlük vaka artışının, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı hafta sonu günlük 300’e kadar düşmesi sevindirici bir gelişme olarak kayıtlara geçti. Bu düşüşün sürekli hale gelmesi için yetkililerin masasında yeni kısıtlama ve tedbir kararlarının olduğu öğrenildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (13)
Murat 2 ay önce
Benim 10 günlük karantinam bitti. 18 gün geçti ilk test sonucundan bugüne kadar yine test yaptırdım pozitif çıktı. Bu şekilde çalışmaya devam ediyorum. Kullanmış olduğumuz ilaçlardan dolayı kimseye bulaşmıyormuş
Cafer 2 ay önce
Benim Canım Yandı 15 Gün önce Bunlarında yansın dinlemiyorlarsa ölsünler 4 kişi tabutunu kaldırır saat 11 de gömerler oldu bitti
Gülşah 2 ay önce
Bukadar aptal boş gezen insanların cezasını biz çekiyoruz.Millet bu sene oturamadı evinde ben anlamadım düğün nişan sünnet mevlüt uçmamız çok normal kimsenin umrunda değil.Olan biz çalışanlara oluyor.
Duzcem 2 ay önce
10 gün tam kapanması lazım heryerin..başka turlu sayı düşmez.
Erdal alkış 2 ay önce
Haftasonu teste izin yoktu tabi ki sayı düşer
Düzceli 2 ay önce
Haftasonu 300 vaka var diye mi seviniyorsunuz insanlar sokağa çıkamadı o yüzden test yaptıramadı pazartesi günü kaç acaba vaka
Mustafa 2 ay önce
Oceansunman şimdiye kadarki toplam sayı be birader!?!?!
Oceansunman 2 ay önce
Düzce'nin nüfusu kaç kişi ki 20.bin covit19 vakası var!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif kar yağışlı