banner851

banner955

UN YAĞ ŞEKER HAZIR, HELVAYI HEP BİRLİKTE YAPALIM!

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, ‘Yorumlu-yorum’ programında atıl durumdaki Eftenia Otel’in Düzce Üniversitesi’ne kazandırılması için “Un var, yağ var, şeker var ama bir usta lazım!” diyerek Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün bürokrasi tecrübesiyle bu işe el atması gerektiğini belirtti. “Eftenia Otel cenazesinin kalkması lazım.” çağrısı yaparak, tüm kesimleri bu konuda omuz omuza vermeye davet eden Ünsal, “Düzce Üniversitesi, Düzce Belediyesi ve Gölyaka Belediyesi bu cenazeyi kaldırmaya talip, Düzce Valiliği de bu işi koordine ediyor. Burada Sayın Faruk Özlü’ye büyük iş düşüyor.” dedi .

Gündem 23.03.2021, 17:13 23.03.2021, 17:30
931

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal pazartesi, çarşamba ve cumartesi günü Öncü TV ve Öncü Radyo canlı yayınında ‘Yorumlu-yorum’ programında çarpıcı tespit ve yorumlarıyla gündeme ışık tutmaya devam ediyor.

Ünsal, yeni saati olan 18.00’da izleyiciyle buluşmaya başlayan programın son bölümünde uzun süredir atıl halde olan Eftenia Otel’i masaya yatırdı.

“EFTENİA OTEL CENAZESİNİN KALKMASI LAZIM”

Bu konuda Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın yürüttüğü çalışmalara dikkat çeken Ünsal konuşmasını şöyle sürdürdü:, “Gölyaka’da yeni seçilen, gönül adamı, 7/24 belediye adına halka hizmet etmeye çalışan bir Yakup Demircan var. Geçtiğimiz günlerde, cuma günü akşamı ‘Kitabın Ortasından’ programında yine Gölyakalı hemşerimiz, Düzce’mizin evladı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nigar Demircan Çakar ile bir program yapmıştık ve bu programda da Efteni Otel’le ilgili birtakım değerlendirmelerde bulunulmuştu.

Üniversitenin, şu anda bir bankada biliyorsunuz otel, bankadan bir kamu kurumu alması durumunda hazırda tuttuğu 10 milyon lira gibi bir tadilat parası var. Burada çalışmalar sürüyor, burada bir cenazemiz var. Eftenia Otel’de bir cenazemiz var, bu cenazenin kalkması lazım. Kalkması için herkes elinden geleni yapıyor” dedi.

ÖZLÜ’YE BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR

Gölyaka’da geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen ve olumlu sonuç alınan sondajlara değinen Ünsal şunları kaydetti: “Gölyaka Belediye Başkanı, gönül adamı Yakup Demircan geçtiğimiz aylarda sondaj yaptırarak bir kuyu açtırmış ve önemli bir sıcak su kaynağı bulmuştu. Düzce Üniversitesi, Düzce Belediyesi ve Gölyaka Belediyesi bu cenazeyi kaldırmaya talip, Düzce Valiliği de bu işi koordine ediyor. Şimdi burada hani Marco Paşa hesabından beraber Sayın Faruk Özlü’ye büyük iş düşüyor” diyerek Özlü’nün bürokratik ve siyasi tecrübesine atıfta bulundu.

ÖZLÜ, EFTENİA’NIN ÖNEMİNİN FARKINDA

“Faruk Özlü biliyorsunuz, 30 yıl Ankara bürokrasisinde dehlizlerinde kalmış bir büyüğümüz” ifadelerini kullanan Ünsal, “Aynı zamanda belediye başkanımız, aynı zamanda bakanımız. Gölyaka Belediyesi’yle, Düzce Belediyesi burada yapacak oldukları ortak çalışma dahilinde, burayı alıp akabinde de üniversitenin de olaya dahil olduğu geleneksel tıp merkezi ve buna benzer faaliyetlerde kullanılmak üzere bir tahsisat söz konusu.

Peki, burada ne olacak ne oluyor? Ben özellikle, Sayın Dr. Faruk Özlü’nün bu konuda çok olumlu ve somut neticeler alacağına inanıyorum ve Ankara bürokrasisindeki o dehlizlerde kalan başarısı, bilgisi, vizyonuyla beraber, o gücüyle beraber, o siyasi gücüyle beraber; Efteni Gölü’nün en güzel yerlerinden olan gölün çevresindeki bu otelin Düzce turizmine, Efteni’ye, Gölyaka’ya çok büyük bir ivme kazandıracağını, turizme çok büyük bir katkı sağlayacağının Sayın Bakan farkında. Gölyaka Belediyesi Başkanı Yakup Demircan da bu işin peşinde bunu mevcut bankadan satın alarak taksitlendirip, kredilendirip özel şirketler belediyenin şirketleri üzerinden alınması söz konusu” diyerek şu anda işlemekte olan sürece dair detayları paylaştı.

Özlü’nün sürece dahil olmasıyla işlerin çok daha hızlı ilerleyeceğini belirten Ünsal, “Ben bunun Sayın Özlü tarafından, finansmanının sağlanacağına, bürokratik engellerin aşılacağına ve burada hızlı bir netice alacağına inanıyorum; tahmin ediyorum ve biliyorum. Burada olması gereken şu, biz buranın ehemmiyetinin ne olduğunun farkına varmalıyız” ifadelerini kullandı.

EFTENİ GÖLÜ’NDE SU SEVİYESİ 2 METRE YÜKSELTİLİYOR

Gölyaka sınırlarındaki atıl vaziyette olan Eftenia Otel’in üniversite bünyesinde geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanında turizme kazandırılmasının ortaya çıkartacağı potansiyele dikkat çeken Ünsal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eftenia Otel’de gerekli düzenlemelerin yapılması için bugün üniversitenin 6-7 milyon lira gibi kaynağı var. Efteni Gölü ıslah ve düzenlemesi için de biliyorsunuz şantiye kurulum işlemleri bitti. Efteni Gölü’nün su seviyesinin 2 metreye kadar yükseltilmesi noktasında 80 milyon liralık bir ihale bedeli vardı. Çalışmalar son noktaya geldi. Yüklenici firma buraya şantiyesini kurdu ve göl ne kadar zamanda tamamlanır bilemiyoruz ama kısa bir zaman içinde Türkiye’de önemli bir turizm merkezi haline gelecek bir potansiyele kavuşacak.” dedi.

DÜZCELİ BU KONUDA ÖZLÜ’DEN ÇOK ŞEY BEKLİYOR

“Buradaki cenaze kalkmadan da bayram olmaz.” diyen Ünsal sözlerine şöyle devam etti:

“Sayın Özlü’den bu konuda Düzceli çok şey bekliyor. Bu sorunu çözerse yarın torununa, ahbabına gerek siyasette gerekse aile ilişkilerinde anlatabileceği bir hikayesi olur. Her şeyin bir hikayesi vardır. Sayın Özlü’nün de bu Eftenia Otel çalışmalarıyla ilgili bir hikaye başlatması durumunda zaten üniversitenin burada tadilat başlatmak için 10 milyon liraya yakın bir parasının olduğunu biliyoruz. Sayın Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar bunu açıkladı.

SADECE ELEŞTİRMEKLE OLMUYOR

El birliğiyle, gönül birliğiyle burayı geleneksel tıbbın, tedavinin, dinlenmenin, fiziğin yani ilime, bilime, turizme hizmet edecek bir hal alması için hep birlikte bu konudaki tasarruf sahiplerini teşvik etmemiz lazım, destek olmamız lazım. Öyle her konuda eleştirmekle bu işler olmuyor.”

UN VAR, YAĞ VAR, ŞEKER VAR AMA BİR USTA LAZIM!

“Yerelde gece gündüz çalışmaya çalışan bir gönül adamı belediye var.” diyen Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, sözlerine şu şekilde sürdürdü: “Düzce’de belki 50 yılda bir gelebilecek imkanlar dahilinde bakanlık yapmış, bürokrasiden gelmiş bir başkanımız var, bir büyüğümüz var. Aynı zamanda Gölyaka’nın evladı olan bir rektörümüz var. Un var, yağ var, şeker var ama bir usta lazım! Bir yerden başlamak lazım. Sayın Özlü bunun Ankara bürokrasi ayağındaki bütün dehlizlerine girerek yani tıkanmış olan bütün damarları bypassederek buranın önünü açacağını düşünüyoruz ve herkes bunda ciddi şekilde bir beklenti içinde çünkü dün Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan tek başına uğraştığı meselede bugün rektörün, bugün Sayın Vali Cevdet Atay’ın, Sayın Başkan Faruk Özlü’nün dahil olduğu bir noktaya gelindi.

İnşallah, Efteni Gölü’nün yapılacak olan çalışmalardan sonra suyunun 2 metre yükseltilmesi ve bunun yanında da üniversitenin hem eğitim hem araştırma hem sağlık hem turizme hizmet eden yer noktasında yatırım yapması, bölgemizde yıllardan beri harikulade duran tabiata bir daha tabiat ekleyecek, bir daha dert edecek bu değerleri de katmak için marş olarak gördüğümüz, start olarak gördüğümüz Faruk Özlü’den çok beklentimiz var.”

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (2)
Fuat 2 yıl önce
Neden birlikte yapıyoruz? Ben zaten vergimi vermişim, iş onda. Senelerdir yapılamadı gitti. Senin özlüye bu kadar peşkeş çekişinin ardında ne var anlayamadık. Sanki yapılınca vatandaşın cebine girecek parası. Derde bak. Allah islah etsin türkseven alınca öncü iyice yandaş oldunuz.
YAVUZ0881 2 yıl önce
Şu kadar söylüyorum bu zihniyetle ancak duzcemiz turkiyenin balta girmemiş köyü olma durumundan kurtulma imkanını hiç bir zaman bulamaz diyorum yazıklar olsun bunlara milletin parasını zikkimlananlara
Yeni Sayımız