banner851

banner614

ÜNİVERSİTEDEN YANIT GELDİ

Geçtiğimiz günlerde yerel ve ulusal basına konu olan Düzce Üniversitesi’nde gayrimenkul yapma vaadinde bulunup para temin edenlerle ilgili habere Düzce Üniversitesi Rektörlüğü tarafından cevap geldi.

banner619
Gündem 18.06.2018, 13:48 18.06.2018, 18:25
3050

Düzce Üniversitesi bünyesinde bulunan alanda villa yapma vaadinde bulunan kişilerle ilgili geçtiğimiz günlerde ulusal ve yerel basında çıkan haberlere Düzce Üniversitesi Rektörlüğü yaptığı yazılı açıklamayla cevap verdi.

“Üniversitemizi derinden yaralamaktadır”
Rektörlük tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ulusal ve yerel bazı haberlerde; Üniversitemizde görev yapan bir öğretim üyesinin akrabasıyla birlikte gayrimenkul yapma vaadiyle Üniversitemiz akademisyenlerinden para temin ederek, onları mağdur ettiği konusuyla ilgili çeşitli iddialar yer almaktadır. Söz konusu iddiaların Üniversitemizin kurumsal süreçleri ile ilgisi bulunmamakta olup konu, Cumhuriyet Savcılığına intikal etmiştir.

Bu süreçte Üniversitemizin kurumsal kimliği ile ilgisi bulunmayan bu iddiaların Üniversitemizin ismi kullanılarak ifade edilmesi, 30 bin  öğrencisi ve 2 bin 500 personele sahip, seçkin bir yükseköğretim kurumu olan Üniversitemizi derinden yaralamaktadır. Üniversitemizce hukuk kuralları ve ilgili mevzuat dahilinde disiplin işlemleri yürütülmektedir.”


Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (0)