banner851

banner955

ÜZERİNDEKİ KODLARA DİKKAT EDİN

Sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf yumurtaların satışı için yapılan oyunu ortaya koydu. Paylaşımda, yumurtanın üstünde iki damga olduğu görüldü. Damgalardaki kodlardan biri yumurtanın organik olduğunu gösterirken bir diğeri ise organik olmadığını gösteriyor. Kodların ne anlama geldiğini bilmeyen vatandaşlar ise organik olmayan yumurtaları hem organik zannederek alıyor hem de organik yumurta ücreti ödemiş oluyor.

Gündem 15.09.2022, 16:27 16.09.2022, 17:41
2784
ÜZERİNDEKİ KODLARA DİKKAT EDİN
banner1032

Yumurta üzerinden dönen sahtekârlık oyunu, dikkatli bir vatandaş tarafından fark edildi.

Bir marketten organik yumurta almak isteyen bir vatandaş, yumurtanın üzerinde 2 farklı damga olduğunu fark etti.

Damgalar üzerinde yazılı olan kodlardan biri yumurtanın organik olduğunu gösterirken diğer damganın, yumurtanın organik olmadığı anlamına geldiği ortaya çıktı.

Organik olduğu belirtilerek satılan yumurtanın iki damgası olduğunu fark eden vatandaş başına gelen olayı “bu denetimsizlik ortamında böyle şeyler çok normal” diyerek paylaştı.

HEM ORGANİK HEM DEĞİL!

Yapılan paylaşımda Organik olduğu belirtilen yumurtada, organik olmadığını gösteren kodu “3” ile başlayan damga olmasına rağmen organik ürün olduğunu belirten “0” kodlu damganın da olduğu görüldü.

Öte yandan yumurtaların niteliğini gösteren kodlar ise şu şekilde:

0 numaralı kod: Organik Yumurta

1 numaralı kod: Gezen Tavuk Yumurtası

2 numaralı kod: Kümes Yumurtası

3 numaralı kod: Kafes Yumurtası

banner844
Yorumlar (1)
Ormancı 3 hafta önce
Organik olan yumurta değil.marka adı organik.akıllıca yapılmış isim aldatmacası.bende bir kere aldım kodu görünce bir daha bilmediğim marka almadım.
13
parçalı az bulutlu