banner851

banner614

VALİ ATAY SERVİS YOLU ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

banner619

Düzce Valisi Cevdet Atay, 26 Mart’ta meydana gelen D-655 karayolunda servis yolu açılma çalışmalarının yapıldığı bölgeye giderek incelemelerde bulunduğu sırada Öncü haber mikrofonuna özel açıklamalarda bulundu. Vali Atay, servis yolunun yarın akşam itibariyle açılacağı müjdesini vererek “Herhangi bir olumsuzluğa karşı hem Akçakoca hem de Düzce istikametinde gerekli uyarı ve işaretlemeler tamamlanacak” dedi. Vali Atay, bu süreçte D-655’e alternatif olan Deredibi Köyü yolunda da gerekli tamir ve düzeltme işlemlerinin Karayolları ekiplerince yapıldığını belirtti.

banner846
Gündem 03.04.2021, 16:04 04.04.2021, 17:09
3425
banner844

D-655 Batı Karadeniz bağlantı yolunun Düzce-Akçakoca kısmı, Çiçekpınar mevkiinde meydana gelen heyelan sebebiyle çöktü. Olayın ardından yol çift yönlü olarak ulaşıma kapatıldı.  Bölge ulaşımı için önemli güzergâh olan Karadeniz’e açılan kapı vazifesi gören yolun kapanmasının ardından ulaşım alternatif güzergâhlardan sağlanmaya başlandı.

Düzce Valisi Cevdet Atay koordinasyonunda vakit kaybetmeden Karayolları Genel Müdürlüğü ekiplerince yolun çöken kısmını kenarından yapımına başlanan servis yolunda bitirilen dolgu ve toprak işlerinin arından hava şartları nedeniyle ara verilen çalışmalara dün itibariyle devam edilerek asfaltlama işlemlerine geçildi.

VALİ ATAY BÖLGEDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Bugün bölgeye giden Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, Düzce İl Jandarma Alay Komutanı Albay Albay Mustafa Çetinkaya ve Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk ile birlikte çalışmaların sürdüğü heyelan bölgesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden son durumla ilgili bilgi aldı.

“SERVİS YOLU YARIN AKŞAM AÇILIYOR”

Burada Öncü Haber mikrofonuna konuşan Vali Atay, “Geçen hafta bu olay burada yaşandı. Arkadaşlarımız burada çok yoğun bir gayretle servis yolunu oluşturdular. Yarın akşama doğru inşallah burası açılacak” diyerek müjdeli haberi verdi.

Yapılan yolla ilgili bilgi veren Vali Atay, “Burada alelade bir servis yolu yok. Burada dolgusu, temeli çok sağlam bir şekilde oluşturuldu. İnşallah burada gerekli trafik işaretlerini de herhangi olumsuzluğa mahal vermemek adına yaparak yarın akşam burada geçiş sağlayacağız.” dedi.

DEREDİBİ YOLUNDA DA TAMİR İŞLEMİ YAPILIYOR

D-655’in kapalı olduğu ödenme alternatif bir güzergâh olarak kullanılan Deredibi Köyü içinden geçerek Kestane Bayırı’na bağlanan yolla ilgili de düzeltmelerin yapıldığını belirten Atay, “Orada da Karayolları ekiplerimiz bakımlarını yapıyorlar. Oranın böyle acil durumlarda kullanılması için dolgu ve tamirat işlemleri sürüyor. Trafik akışı sırasında herhangi bir kaza olmaması için ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar. Bize de sürekli bilgi veriyorlar. Çalışmalar sürüyor.” diye konuştu.

“GEREKLİ İŞARETLEMELER VE UYARILAR YAPILACAK”

Yolda güvenli bir yolculuğun sağlanması adına her türlü tedbirin alındığını duyuran Vali Atay, “Arkadaşlarımdan gerekli bilgileri aldı. Hem Jandarma Komutanımız hem de Emniyet Müdürümüz burada. Hem Akçakoca hem de Düzce tarafından gerekli işaretlemeleri yapacaklar. Aynı zamanda burada ışıklandırmalı şekilde işaretlemelerimizi yapacağız. Çünkü yol bir anda standartları düşmüş olacak ve iniş çıkış olacak. Buradan şimdiden vatandaşlarımızı uyarıyorum. Yolun belli kısmındaki hızlarını elbette ki burada yapamayacaklar. Gerekli işaretlemeleri oluşturulacak. Vatandaşlarımız da burada standartların eksik olduğunu ama servis yoluna göre üst olduğunu bilsinler. Amacımız bir an önce ana yolu açarak geçişi sağlamak. Burada bir süre ekiplerimiz olacak. Jandarma bir süre burada personel görevlendirecek. Karayolları ekipleri de burada sürekli eleman bulunduracak” dedi.

Ana yolda tadilat işlemlerinin de en kısa sürede başlayacağını ifade eden Atay, “Karayolları Genel Müdürlüğümüz kısa bir sürede bu yolu yaparak hizmete alarak gerekeni yapacak” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞLARIMIZ DİKKAT ETSİN”

Yeni tip koronavirüs salgınında kırmızı kategoride yer alan Düzce’de durdurulamayan artışı da değerlendiren Vali Atay, “İnsanlar ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Ama biraz daha gayret etmeleri gerekiyor. Sonuçlarımız ortada. Geçen haftaya göre maalesef Düzce’de de artış oldu. Bunlar insanların bir ortamda alacakları tedbirlerle ilgili. Aldıkları tedbire göre bu hastalığa yakalanma oranı da düşüyor. Vatandaşlarım bu konuda dikkat etmesi gerektiğini hatırlatıyorum” sözleriyle bir kez daha vatandaşları uyardı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (0)