banner851

banner614

VALİ DENETİMLERİ HAVADAN İNCELEDİ

banner619

Kamu ve yerel yönetimlerde üst düzey yönetici, genel müdür ve daire başkanlarının araçlarında çakar lamba kullanması, 1 Kasım’dan itibaren yasak hale geldi. Bu doğrultuda denetimler de başladı. Komşu il Bolu'nun Valisi Ahmet Ümit, geüvenlik güçleri tarafından D-100 kara yolu üzerinde yapılan "çakar lamba" denetimlerini havadan inceledi.

banner846
Gündem 06.11.2019, 16:53
5421
VALİ DENETİMLERİ HAVADAN İNCELEDİ
banner844
Bolu Valisi Ahmet Ümit, D-100 kara yolu üzerinde polis ve jandarma ekipleri tarafından yapılan "çakar lamba" denetimlerini havadan inceledi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığını ziyarete den Vali Ümit'in İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Ersever'den, jandarmanın sorumluluk alanında yürütülen faaliyetler, genel güvenlik ve asayiş uygulamaları ile ilgili bilgiler aldığı ifade edildi.

Ümit'in yapılan bilgilendirmenin ardından Ersever ve İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan ile Jandarma Genel Komutanlığı Hava Grup Komutanlığından temin edilen Skorsky tipi helikopter ile kara yolu üzerinde emniyet ve jandarma trafik ekiplerince yapılan "çakar lamba" denetimlerini havadan incelediği kaydedildi.

Denetimler sırasında usulsüz çakar lamba kullandığı tespit edilen bir araç sürücüsüne ceza yazıldığı, lambanın da söktürüldüğü aktarıldı.

Açıklamada Vali Ümit'in, "Usulsüz ve yetkisiz çakar lambalar başta olmak üzere trafik denetimleri aralıksız devam edecektir." sözlerine de yer verildi. 
Yorumlar (7)
Hasan 2 yıl önce
Sayın Valinin canı gezmek istemiş. Yoksa havadan bakıpta ne anlicak?
Düzce 2 yıl önce
Bolu ya gittiğinizde dikkatli olun mu diyorsunuz??
İsraf insaf.. 2 yıl önce
Araçla gidip bakaydı ya sayın vali ne diye koca helikopter ile denetime gider? Bir helikopterin kalkış uçuş iniş maliyeti kim bilir kaç ₺??
Erdal 2 yıl önce
Nasıl yani havadan inceledi. Çakar kontrolüne bakmak için helikoptermi kaldırmışlar.
Alli veli 2 yıl önce
Yerden göremedi de havadan izliyorsunuz israftan başka bişey değil. Keşke o helikopter gerçekten hastaya yada ihtiyaca yönelik havalansaydı.
Başkan 2 yıl önce
Valinin başka işi yokmu trafik polislerini denetlemiş.Birde halikopter ile vaww.Milletin anası ağlıyor vergiden cezadan helal olsun vali iyi iş yapışsın
Onu polis yapar 2 yıl önce
Sen git egitim kurumlarini incele özellikle tekkeleri zaviyeleri kuran kurslarini ogrenci yurtlarini milli egitimin direktifleri.
20°
açık