banner851

banner614

VEKİL YILMAZ, BAKAN’A SORDU

banner619

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, 18 Temmuz’da Düzce’de etkili olan sel afetinde mağduriyet yaşayan çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifi ve diğer bankalara olan zirai borçlarının faizsiz olarak ertelenmesini yönelik bir çalışma olup olmadığını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yazılı soru önergesi ile sordu.

banner846
Gündem 04.10.2019, 17:08 06.10.2019, 11:52
1823
banner844

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yazılı olarak yanıtlanmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na yazılı soru önergesi sundu. Yılmaz’ın önergesinde geçtiğimiz temmuz ayında yaşanan sel afetinde tarla ve bahçeleri zarar gören çiftçileri gündemine aldı.
18 Temmuz 2019 tarihinde Düzce’de son yılların en büyük sel felaketinin yaşandığını anımsatan MHP Milletvekili Ümit Yılmaz, şunları kaydetti:
“Bilindiği üzere yağışlar nedeniyle dereler taştı, bazı tarla yolları heyelan sebebi ile kapandı ve tarım arazilerinde ciddi mağduriyetler yaşandı. Ayrıca bazı besi çiftlikleri ve tavuk çiftlikleri bu sel felaketinde büyük zarar gördüler. Bu kapsamda,
1-18 Temmuz 2019 tarihinde Düzce ili Akçakoca, Cumayeri ve Gölyaka ilçelerinde meydana gelen sel felaketinde birçok tarım arazisi hasar görmüş ve çiftçilerimiz mağdur olmuştur. Tarım kredi kooperatifi ve bankalara olan zirai borçların ertelenmesi ve mağduriyetlerin giderilmesi ile alakalı bir çalışmanız var mı? Mağdur olan çiftçilerimizin tarım kredi kooperatifi ve diğer bankalara olan zirai borçlarının faizsiz olarak ertelenmesini düşünüyor musunuz?
2- Borçlarını 1 Ekim 2019 tarihi itibariyle ödeyenlere önümüzdeki taksitlerde indirim imkanı sağlamayı düşünüyor musunuz?”
HABER:C.ÜSTÜNER

Yorumlar (8)
mhp li 2 yıl önce
siz itifak yaptınız ortaksınız niye soruyorsun şov yapacagına git tarım bakanı na söyle gerekeni yaptır nasıl ortaksınız ki hic bir kimseye faydanız yok sanki chp vekili gibi konuşuyorsun
ABC 2 yıl önce
Sayın Yılmaz Allah aşkına bir günde Metek'te yeni açılan okulun yolunu, buradaki rezaleti, tozu dumanı dile getir. belki utanırlar da asfalt yaparlar
YAVUZ 0881 2 yıl önce
Şov kokan hareketler bunlar mayk bırakın bu işleri çamura yatmayı
Çiftçi 2 yıl önce
Afet destek açıklaması ile afetten sonra zarar görmüş yerler için Cuma günü ziraat bankası hesaplarına destek parası aktarılmış.
Şovv 2 yıl önce
Ne oldu sorduda cevap alabilecekmi
Mete 2 yıl önce
Ümit yılmaz da olmasa Düzce nin il olduğunu bilmiyecek meclistekiler, diğerleride parmak indirip parmak kaldırsın.
düzceli 2 yıl önce
sanayi esnafına ne yaptınız dükkannı olmayanlara neden dükkan yapılmıyor veya nezaman yapılacak
Vatandaş 2 yıl önce
Ne yapacaklar geliyorlar bir gösteriş yiyip içip devam biz arkanızdayız izlenimi hep bi arkamıza geçmeyin artık yeter