banner851

banner614

YENİ BAŞKAN AY’IN İŞİ ZOR!

banner619

Düzce Belediyesi’nin yeni başkanı Dursun Ay’ı ekonomik olarak zor günler bekliyor. Belediye, esnafa ödemesi gereken yaklaşık 50 milyon liralık borç nedeniyle kaynak sıkıntısı yaşıyor.

banner846
Gündem 07.10.2017, 17:59 09.10.2017, 09:50
6700
banner844

Mehmet Keleş’in istifasının ardından yapılan seçim ile Düzce Belediye Başkanlığı görevine getirilen Dursun Ay’ı ekonomik anlamda sancılı bir süreç bekliyor. Devir teslim töreninde başkanlık mührünü alarak resmen görevine başlayan Düzce Belediyesinin çiçeği burnunda başkanı Dursun Ay’ın önünde öncelikli olarak ekonomik sorunlar yer alıyor.

Yılmaz borcu 400 milyon TL’nin üzerinde açıklamıştı
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ümit Yılmaz’ın geçtiğimiz günlerde Düzce Belediyesi’nin 2014’te 170 milyon lira olan borcunun bugün 400 milyon liranın üzerinde olduğunu açıklaması ‘Belediye ekonomik olarak zor durumda’ söylentilerini bir kez daha gündeme getirmişti. Başkanlık seçiminden zaferle ayrılan Ay’ın koltuğa oturur oturmaz önüne gelen ilk dosyanın piyasa olan borçların nasıl ödeneceğine ilişkin olması Yılmaz’ın iddiasını doğrular nitelikte oldu.

Esnafa 50 milyon TL borç ödenmeyi bekliyor
Belediyenin Düzce’deki esnafa olan yaklaşık 50 milyon TL’lik borcunun en kısa zamanda ödeme gerekliliği Ay’ın işini iyice zorlaştırıyor. Belediyenin ekonomisindeki zor tablo için bir çıkış yolu aranırken, maddi dar boğaz yeni soruları gündeme getirdi. Eski başkan Mehmet Keleş’in her fırsatta dem vurduğu personel maaşlarının maliyetinin belediyeye ciddi bir maddi külfete neden olması da piyasaya olan 50 milyon liralık borçla birlikte maaşların nasıl ödeneceğine yönelik soru işaretlerini ortaya çıkarıyor.

Kaynak bulma uzmanı Güney Ankara’ya gitti
Düzce Belediyesi’ne maddi kaynak sağlamasında uzman olan Başkan Yardımcısı Ali Güney seçimin ardından makam aracını teslim ederek eşyalarını topladı. Güney’in Düzce’den ayrılarak Ankara’ya gittiği öğrenildi. Güney’in Ankara’ya gidişi belirsizliğine neden olurken Düzce Belediyesi’nin esnafa ödemesi gereken borçlar için ‘kaynak bulabilecek mi?’ sorusu akıllara geldi.

Belediye meclis üyeleri huzursuz
İstifa ve seçim süreçleri belediye meclis üyeleri arasında huzursuzluğa neden oldu. Belediye kasasında yaşanan nakit sıkıntısı personel maaşlarının nasıl ödeneceği konusunda merak uyandırıyor.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (53)
düzceli 4 yıl önce
beraber yediniz,beraber ödeyeceksiniz,kimi kime şikayet ediyorsun,sende oradaydın 650 000 tl araç alındığında benim başkanıma yakışır diyen yağcılar nerede,
düzceli 4 yıl önce
650 000 tl.lik otomobili satın olsun bitsin,o otomobil alındığında düzcenin borcu 150 000 tl idi,mehmet keleş akp li gelen akp li parayı hep beraber yediler,beraber ödesinler.
baran 4 yıl önce
su tahsildekilerin çoğu boşta incelensin bunlar
Duman 4 yıl önce
Audi ile başlanabilir :) keleş dünyaları yedi peşkeş cekti akrabalarına ne çıkacak bakalım sonu ne olacak
Düzce'li 4 yıl önce
Keleş abimizi görevden aldınız, almasaydınız o öderdi :)
vatandaş 4 yıl önce
kimseye bir şey olmaz olan vatandaşa olur ceplerini dolduranlar daha iyi maaşlarla başka mevkilere geçer olur biter.
Yabancı 4 yıl önce
Ver mehteri ne düZceye nede düzceliye bişey olmaz fındık para etsin yeter Düzceli fındık 15 lira olsun peşinde kim düşünür borcu harcı
Hasat 4 yıl önce
Öncelikle sadece 1 gün çalışan memurlarınızı tesbit edin bizler bunlara bankamatik memur u diyoruz sadece maaş almaya giden belediye personeli var.personele kiralık araç vemeyin kardeşim tuvalete bile araçla gidiyor lar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın