banner851

banner955

Yer Tesbiti Çalışmaları Yapılıyor

Kaynaşlı ilçemize yapımı planlanan Toki konutları için alınan 400 ön talep formu Toki'ye teslim edildi. Toki ilçede konut yapılacak arazi çalışmasını sürdürüyor.

Gündem 22.11.2009, 15:57
197
Yer Tesbiti Çalışmaları Yapılıyor
banner1032

Kaynaşlı ilçemize yapımı planlanan Toki konutları için ön talep formlarının alındığını açıklayan İlçe Belediye Başkanı İsmail Korkmaz Toki arazi çalışması yapıyor dedi.

İlçenin konut ihtiyacının karşılanması amacıyla Belediye olarak Toki'ye müracat ettilerini ve Toki tarafından önce taleplerin toplanmasının istendiğini belirten Belediye Başkanı İsmail Korkmaz geçtiğimiz günlerde talepleri aldık.

Bilindiği gibi Toki en az 100 müracat olması durumunda konut yapıyor,
bizde ön talep formlarını vatandaşlara sunduk ve nasıl bir konut istediklerini formalara doldurup bize getirdiler.

İlçemizde 400 vatandaşın Tokiden konut talebi oldu ve bizler bu talepleri toplu konut idaresine ilettik, bunun yanı sıra konutların yapılabileceği ve Belediye sınırları içerisinde 4 ayrı bölgede araziyi kendilerine bildirdik. Toki ekipleri şimdi arazi çalışması yapıyor dedi.

Toki'nin harita üzerinde ve arazide yapacağı teknik çalışmaların ardından yer tesbitinin biteceğini ve daha sonra resi talepleri alacağız ve daha sonra konut yapımı başlayacak bizim amacımız sürekli gelişmekte olan ve buna paralel olarak nüfus artışı yaşanan ilçemizde ortaya çıkan konut açağını bu şekilde kapatacağız dedi.

banner844
Yorumlar (0)
14
kapalı