banner851

banner955

‘YEŞİL DÜZCE’ TANITILDI

Düzce’nin yeniden yeşil olması ve tüm Düzce’de yaşayanları temiz havada bir araya getirmek için kurulan Yeşil Düzce Derneğinin Başkanı Haluk Velioğlu, güç birliğine ihtiyaçlarının olduğunu fakat hiçbir siyasi partinin yanında veya karşısında olmayacaklarını söyledi. Velioğlu, sadece kınayan, protesto eden değil, çözüm öneren bir dernek olacaklarını belirterek Düzce’nin kirlenmesine göz yuman, görevini yapmayan yönetici ve sorumlulara hoşgörülü olmayacaklarını kaydetti.

Gündem 03.06.2017, 17:24 05.06.2017, 10:13
2200

Düzce’nin eski kimliğine kavuşması ve “Yeşil Düzce” hüviyetini yeniden kazanması amacıyla kurulan aşamaları tamamlanan Yeşil Düzce Derneği basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı. Dernek Başkanı olarak görev yapacak olan Haluk Velioğlu, derneğin kurucu üyeleri Düzce Belediye Meclisi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Ercan Katırcıoğlu ve Nurver Özcan ile birlikte basın açıklaması yaptı.

Düzce’nin tarih boyunca ‘Yeşil Düzce’ olarak anıldığını söyleyen Velioğlu, günümüzde Düzce’yi artık ‘Yeşil Düzce’ olarak ifade edilmediğini söyledi.
Düzce’nin yeşiliyle beraber nefes alacağı havanın da kalmadığını belirten Velioğlu, derneklerinin kuruluş amaçlarıyla ilgili şunları kaydetti:

“Düzce hava kirliliğinde Türkiye’de Iğdır ile birlikte birinci sıraya geçti. Yıllardır böyle olduğu halde, hiçbir şey yapılmadı, yapmadık. Oysa Ankara bir zamanlar en çok hava kirliliğiyle anılırken şimdi Ankaralılar temiz havada yaşıyor. Bu anlamda hava kirliliği sorunumuz çözülmez değil. Sularımızın kirliliğini, tarım topraklarımızın yok edildiğini görüyoruz ama boyutlarını henüz bilmiyoruz. Peki, ne olacak Düzce’nin bu hali? Düzce’nin çıkış yolunu, yine Düzce’de yaşayanlar bulacak. Yeşil Düzce Derneği Düzce’nin yeniden yeşil olması için, tüm Düzce’de yaşayanların temiz havada bir araya getirmek için kuruldu. Düzce’nin çevre açısından doğruları ve ihtiyaçları ortak paydamızdır. Bu anlamda tüm partilerin, kitle örgütlerinin, yurttaşların desteğine, güç birliğine ihtiyacımız var. Fakat hiçbir siyasi partinin yanında veya karşısında değiliz. Sadece kınayan, protesto eden değil, çözüm öneren bir dernek olacağız. Düzce’yi kirleten kişi ve kuruluşlara, Düzce’nin kirlenmesine göz yuman, görevini yapmayan yönetici ve sorumlulara hoşgörülü olmayacağız. Ortak akıl oluşturacağız. Ortak çözüm bulacağız.”

banner844
Yorumlar (6)
Güner K. 5 yıl önce
Biryerlerden başlamak gerekiyordu. Duyarlı halkımız da katkı sağlayacaktır...
sanada kalmaz keleş 5 yıl önce
kalıcı konutlarda anıtın karşısındaki alan 2 aydır güreş müsabakaları yapılacak diye hazırlandı topraklar getirildi çimlendirildi ama 2 gündür aynı yer inşaat alanı hepsi ziyan belediye kararları günlük aklına estikçemi uyguluyor yazık.
selim 5 yıl önce
Tabela dernegi olmayacagina inaniyorum.en kisa zamanda uyede olmak isterim
çevreci 5 yıl önce
zehir soluyan düzce nasıl yeşil düzce olacak...genel bir araştırma yapın ve düzce yi zehirleyen fabrikaları tesbit edin..tabi gücünüz yeterse..
ercan 5 yıl önce
buyrun gelin beraber mücadele edelim,sizinle güçleniriz.
Düzceli 5 yıl önce
Düzce'miz zaten yeşil de havası çok basık ve nemli dışarıdan gelenler burada bir kaç gün bile kalmak istemiyor uyku uyuyamadıklarını yorgun kalktıklarını söylüyorlar. O yüzden ne kadar tanıtırsanız tanıtın ilgi görmüyor.
Yeni Sayımız