banner851

banner614

YİNE MİLYARLAR ÇÖPE

Meydana yakışmadığı gerekçesi ile bir gece yarısı operasyonu ile belediye meydanından kaldırılan 200 Bin TL’lik süs havuzunun ardından yine keleş döneminde yapılan ve milyarlar tutan sokak lambaları da kaldırılıyor. Lambaların kaldırılmasının nedeni ise standartlara uymaması. Ancak burada merak edilen, standartlara uymayan lambaların neden zamanında yapılmasına izin verildiği ve neden 7 yıl beklendiği.

banner619
Gündem 22.09.2012, 18:51
231
YİNE MİLYARLAR ÇÖPE

7 yıl önce dönemin belediye Başkanı Mehmet keleş tarafından yaptırılan sokak lambaları sökülüyor. Mehmet Keleş’in Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde fahiş fiyatla alındığı gerekçesiyle yolsuzluk iddialarına konu olan Bin 600 adet dekoratif amaçlı metal aydınlatma direklerinin tamamı sökülerek, yerlerine standartlara uygun 10 metrelik direkler dikilecek.
Sedaş Düzce’nin cadde ve sokaklarında aydınlatma amaçlı dikilen 3 metrelik elektrik direklerinin tamamını sökecek. Yerlerinden sökülecek olan metal aydınlatma direkleri belediye tarafından yapılacak park ve bahçelerin ışıklandırılmasında kullanılacak.
Öztürkler Kavşağı ve Kuyumcuzade Bulvarı'ndan başlayan söküm çalışmaları Mehmet Akif Caddesinde devam ediyor.  Mevcut aydınlatma direkleri yetersiz kalması ve daha fazla enerji harcaması nedeniyle  sökülürken, yeni direklerin daha geniş alanı aydınlatması ve daha fazla enerji tasarrufu sağlayacağını söylediler.

 

Haber; H. İŞCAN

banner844
Yorumlar (0)