banner851

banner955

YOĞUN TALEP SİTEYİ ÇÖKERTTİ

Kullanıma açılan e-Devlet soyağacı sorgulama hizmeti yoğun ilgi gördü ve e-Devlet'in geneline erişimde sorunların yaşanmasına sebep oldu. Sistemin kilitlenmesi üzerine e- Devlet üzerinden dün devreye giren soy ağacı sorgulama hizmeti askıya alındı.

Gündem 09.02.2018, 09:28 10.02.2018, 12:35
1649
banner1032

Birçok bürokratik işlemi kamu kurumlarına gitmeden yapabilme imkanı sağlayan e-Devlet, soyağacı sorgulama hizmetiyle de dikkatleri üstüne çekti. e-Devlet'in dün hizmete soktuğu soyağacı sorgulama ekranı, gördüğü yoğun talep karşısında isteklere cevap veremez hale geldi. Bu durumun ardından turkiye.gov.tr adresi de kilitlendi.

Vatandaşlar soyağacı sorgulama dışında yapmak istedikleri hizmetlere de erişemedi. Yoğunluk azalmayınca, E Devlet'te yer alan soyağacı sorgulama sayfası bakıma alınarak hizmetin şuan için durdurulduğu bilgisi vatandaşlarla paylaşıldı.

Bu sabahtan itibaren E-Devlet soyağacı sorgulama hizmetine ulaşmaya çalışanların karşısına "Yapılan teknik bir çalışma nedeniyle hizmet sunulamamaktadır" uyarısı çıkıyor. (cnnturk.com)

Yorumlar (5)
caprica 5 yıl önce
kuyumculu diye bir yer nerede bilen var mı.
Makul 5 yıl önce
Bizim neyimiz normal ve makul ki bu olsun
Vatandas 5 yıl önce
Aylık aktif kullanıcı sayısı 330 milyon kişi olan Twitter ve hatta ~2.2 milyar kişi olan Facebook sorun yaşamazken soyağacı sorgulama mevzusunun aşırı yüklenmeden kitlenmesi gibi bir şeyin tanımlı dahi olmaması lazım
FUBERKA 5 yıl önce
Bayramlarda ve tatillerde evlerine gitmeyenler,sıla-i rahimin ne olduğunu bilmeyenler, tatil beldelerine kaçanlar,anne ve balarını en ufak zorlukta huzurevlerine yerleştirenler soyagaçlarını incelemeye kalkınca sistem bile dayanamadı.
Doktor 81 5 yıl önce
Allahın garibanları internet sağlayacak alt yapıları yok ama en son model telefonları ve pc leri milete çakarlar
18
parçalı bulutlu