Yerel seçimlerin en iddialı isimlerinden olan ve yaptığı seçim çalışmalarında Düzce halkının büyük takdirini toplayan MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser, bir an olsun sahadan ayrılmıyor.

MHP’nin üretken, halk ve hizmet odaklı belediyecilik anlayışına gösterilen büyük destekle girdiği her ortamda yoğun ilgi gören Eser, seçim çalışmaları kapsamında Kızılay Düzce Şubesi ve ardından ise esnaf ziyaretleri düzenledi.

Esnaf 1-1

“DÜZCE’NİN GELECEĞİNE YATIRIM YAPACAĞIZ”

Kızılay ziyaretinde Şube Başkanı Av. Halil Aydın ve yöneticileri ile bir araya gelen Eser, burada yaptığı konuşmada, belediye başkanı seçilmesi halinde Düzce’nin geleceğine yatırım yapacağını söyledi.

'UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞIZ' 'UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞIZ'

Kizilay Zi̇yaret

“EN DOĞRU PROJEYİ YAPMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Kızılay’ın Türkiye’nin ve mazlum toplumların gözbebeği olduğunun altını çizen Eser, “Ben küçükken çok çeşitli işlerde çalıştım. O zamanlar biliyorsunuz imkanlar çok kısıtlıydı. Mühendislik, hem de müteahhitlik yaptım. Ben içinizden gelen bir insanım. Belediye hizmetlerini çok eleştiriyordum, sonra düşündüm ve ‘Neden ben bildiğim konularda memleketimi kalkındırmayayım?’ diye düşünerek partimin de desteği ile aday oldum. Şimdi yapılanlara baktığımızda Millet Bahçesi daha yeşil ve işlevsel şekilde şehre kazandırılabilirdi. Hatta o dönem Millet Bahçesi’nin altına otopark yapalım diye düşündüm. Ama kabul etmediler. Pazaryerinde hem alıcı, hem de satıcı üşüyor. Niye kapatılmadı? Belediyecilik nedir? Siz de Kızılay’sınız bilirsiniz. Vatandaşın ihtiyaçlarını karşılayacaksın. Bir nevi yardım gibi. Seçim geldiğinde ‘Bir şeyler yapılacak’ diyorlar. O zaman onca sene niye yapmadın? Ben burada doğdum, çoluğumla - çocuğumla buradayım. Geleceğe güzel bir Düzce bırakmak için çalışacağız. Herkesin bir noktadan bakmamız gerekiyor. En doğru projeyi yapmaya çalışacağız.” diye konuştu.

Kizilay 2

“ALIN TERİNİ BİLİYORUM”

Kızılay Düzce Şubesi ziyaretinin ardından, esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Eser’e yolda karşılaştığı bir vatandaş, “Başkanın yanına gittiğimde bulmak isterim.” diyerek, başkanı halkla iç içe görmek istediğini vurguladı. Bunun üzerine Eser, “Bürokrasiden gelen birisi değilim. Sizden biriyim. Her zaman vatandaşla bir arada olmaya söz veriyorum. Alın terini biliyorum. Bir noktadan başlamak ve memleketimi her alanda geliştirmek istiyorum.” diye konuştu.  

Boyut.jpgsnaf 2

Esnaf 3