Öncü Haber’in gündeme taşıdığı “Aylar öncesinden sıra aldı, doktoru ile görüşemedi… Bu nasıl bir sistemdir” başlıklı haberin ardından, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi yönetiminden açıklama geldi. Hastanın bekletildiği sırada, acil ve yatan hastalar nedeniyle hastanın bekletildiği ifade edilen açıklamada, “Dün 18 randevulu hasta varmış, fakat acil ve yatan hastalarla birlikte toplam 36 işlem yapılmış. Dört tane mide kanaması nedeniyle rutin hastalardan birkaçı gecikmiş.” denildi.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nden aylar önce sıra alan Ö.E isimli hasta, saatlerce muayene olabilmek için bekletildi. Uzun süre bekleyen ve muayene olmadan hastaneden ayrılan Ö.E’nin sesini duyurabilmek için durumu 0542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına bildirmesinin ardından, konu Öncü TV ve www.oncurtv.com  tarafından haberleştirildi.

Haberin ardından Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi yönetiminden yapılan açıklamada, “Dün 18 randevulu hasta varmış, fakat acil ve yatan hastalarla birlikte toplam 36 işlem yapılmış. Dört tane mide kanaması nedeniyle rutin hastalardan birkaçı gecikmiş.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, hastalara yanlarında refakatçiyle gelmeleri söylense de, Ö.E’nin hastaneye refakatçi olmadan geldiği belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

“Mide ekşimesi şikayeti, reflü teşhisi konulan 34 yaşındaki Ö.E, yanında refakatçi olmadan gelmiş. Hastalarımızın tamamı uyutularak yapıldığı için, yanlarında bir refakatçi ile gelmeleri, hem sözel söylenir hem de onam formunda yazar. Hasta refakatçi olmadan geldiği için refakatçisini çağırması söylenmiş, sekreter tarafından, fakat hasta gerek olmadığını söylemiş. Mide kanamaları nedeniyle de işlemler biraz gecikince saat 12:00-12:15 civarı hasta çağırılmış fakat hastaya ulaşılamamış.”

Ne olmuştu?

“TARIMA ELVERİŞLİ TOPRAKLARIMIZ HIZLA YOK EDİLİYOR” “TARIMA ELVERİŞLİ TOPRAKLARIMIZ HIZLA YOK EDİLİYOR”

Düzce’de rahatsızlığı sebebiyle 6 ay önce Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nden sıra alan Ö.E., gittiğinde randevu saatinde doktoruyla görüşemediğini ve aç karnına 2 saatten fazla beklediğini ifade etti. Şikayetini Öncü Haber Merkezi’ne ileten vatandaş, ‘Bu nasıl bir sistemdir.’ diyerek yetkililere tepki gösterdi.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde, sağlık odaklı yatırımlar devam etse de uzun zamandır devam eden bekleme şikayetlerine bir çözüm bulunamadı.

İddiaya göre, 6 ay önce hastaneden 7 Kasım saat 10:30’a endoskopi sırası alan Ö.E., randevu günü gelip hastaneye gittiğinde, saat 12.45’e kadar aç karnına bekletildi. Rahatsızlığı sebebiyle işten izin alıp hastaneye giden Ö.E., bekleme süresi sebebiyle rahatsızlığına çözüm bulamadan hastaneden ayrılmak zorunda kaldı.

Sesini duyurmak isteyen vatandaş şikayetini 0542 767 1881 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na iletti. Bekleyen hastaların içerisinde yaşlı insanların olduğunu ifade eden vatandaş yetkililere, ‘Bu nasıl bir sistemdir.’ diyerek tepki gösterdi.

Ö.E., Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ndeki sistemsizlik probleminden dolayı Bolu’daki hastaneyi tercih ettiğini ifade etti.

Hastaların torpille insanlardan önce işini gördürdüğünden şikayet eden vatandaş, yetkililerden çözüm istiyor.