Bu yıl 15.si düzenlenecek olan Uluslararası MEB Robot Yarışması Bursa'da "Cumhuriyet ve Teknoloji" teması ve "Ahican Cumhuriyet'in İzinde, Teknolojinin Peşinde Bursa'da" sloganı ile duyurulmuştu.

Kasım ayında başvuru süreci başlayan tanıtım müziği yarışması ile Türk millî eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda öğrencilerin geleneksel ve modern teknolojiler kullanarak sosyalleşmeleri, okullarına aidiyet duymaları, sanatsal bakış açısı kazanmaları, estetik duyum ve beğenilerini geliştirmeleri, duygu ve düşüncelerini işitsel sanat çalışmaları aracılığıyla sergileyebilmeleri amaçlandı.

349054772_499439888982809_1417634460372006418_n

Belirlenen amaçlar doğrultusunda güzel sanatlar liseleri müzik bölümü öğrencileri arasında "Uluslararası MEB Robot Yarışması Konulu Tanıtım Müziği Yarışması" düzenlendi. Ulusal platformda yapılan yarışmaya her ilden dereceye giren eserler katıldı. İl ve Bakanlık Değerlendirme Komisyonları tarafından entonasyon, doğru tonalite, özgünlük, uygunluk, şarkı söyleme teknikleri, grup uyumu gibi değerlendirme ölçütlerinden geçen eserler sıkı bir sürece tabi tutuldu.

Uzun ve titizlikle geçen değerlendirme sürecinin sonunda "Türkün Yüzyılı" adlı eserle Düzce Güzel Sanatlar Lisesi 1. olmaya hak kazandı.

Düzce Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmenleri Ahmet Emre Esen, Ramazan Cengiz, Serdar Güler ile Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Engin Kıvrak'a ve müzik bölümü öğrencileri Bedirhan Kul, Beyza Güneş, Elia Orakı Bayat, İrem Nur Kesgin, Muhammed Said Arslan, Taha Yaser Yıldız, Tuğrul Çağrı Öztürk, Yıldıray Key'e ödülleri Şube Müdürü Ceyda Gök tarafından verildi.

Müdürlükte gerçekleştirilen törene İl Millî Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Turan Şahin, Düzce Güzel Sanatlar Lisesi Okul Müdürü Dursun Ali Yavuzyiğit de katılım sağladı.