Düzce’de 31 Mart’ın güçlü adayı MHP’li Yılmaz Eser, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

F-11

DÜRÜSTLÜKLE ÇALIŞKANLIĞI BİRLEŞTİREN BELEDİYECİLİK 

Her gün yüzlerce vatandaşla kucaklaşan, esnafın sıkıntılarına kulak veren ve bir araya geldiği tüm hemşehrilerine daha güzel bir Düzce için söz veren MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser, kahvehane ziyaretlerinde dürüstlükle çalışkanlığı birleştiren belediyecilik anlayışından bahsederek, gönülleri fethediyor.

F2-5

“BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIM 3 ŞEKİLDE OLACAK”

“Düzce’ye ve Düzceli’ye hizmetkar olmak için belediye başkan adayı oldum.” diyen Başkan Adayı Eser, “1999 depremlerinin ardından Düzce’nin daha modern şekilde kentleşerek refahla buluşacağı söylemleri ne yazık ki sözde kaldı. Düzce ne refaha kavuştu ne de beklenen ölçüde kalkınabildi. O dönem ve sonrasında gelen kaynaklarla Düzce’miz şaha kalkabilirdi. Ama böyle bir gelişme yok. Bugün dahi çok güzel yapılacak işler var ama yapılmıyor. Belediyecilik anlayışım 3 şekilde olacak. İhtiyacı olana soracağız. İşin uzmanıyla çalışacağız. Belediye sizindir mantığıyla çalışacağız.” dedi.

“HER MAHALLEYE ‘NEYE İHTİYACINIZ VAR?’ DİYE SORACAĞIM”

Halkın teveccühü ile belediye başkanı seçilmesi halinde sık sık mahallere ziyaretler gerçekleştireceğini vurgulayan Başkan Adayı Eser, “Ana projelerim hariç mahalleliye ‘Neye ihtiyacınız var?’ diye soracağım. Düzce Belediyesi; şeffaf, adil ve denetlenebilir olacak. Her kurumu şehrin göbeğinde toplayıp Düzce’mizi kısıtlı bir alana mahkum ettiler. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde trafik keşmekeş, otopark sıkıntısı var. Şehir merkezi diye bir şey kalmadı. Bu sancıların hepsini çözecek birikim ve tecrübeye sahibiz. İnşaat mühendisi olarak yıllardır çok sayıda büyük proje hayata geçirdim. Şehirleşmede doğru adımlar nasıl atılır iyi biliyoruz. Göreve gelir gelmez, Düzce’yi ağır hasarlı binalardan kurtaracak ve D-100 kara yolu üzerine üst geçitler inşa edilerek acil konulara el atacağız.” diye konuştu.

F3-3

“VATANDAŞ MUTLU OLSUN İSTİYORUZ”

Şehrin girişinde kötü bir görüntü oluşturan eski ve yeni sanayi sitelerinin yıkılması gerektiğine dikkat çeken Eser, “Küçük sanayi sitesinin arkasına doğru tüm esnafın hizmet verebileceği büyük bir sanayi sitesi kuracağız. Vatandaşın isteği doğrultusunda yapılacak. Eski sanayi sitesinin yerine yeşillikli, sosyal hayatın çok olduğu, bankaların, alışveriş merkezlerinin olduğu bir yer yapmak gerekir. O zaman dışarıya gitmeye gerek olmaz. Belediyenin her kuruşunda yetim hakkı olduğu ve verilen her hizmette alın terinin olması gerektiği bilinciyle hareket edeceğiz. Bir 5 sene daha kaybetmeme noktasındayım. Çok devasa projeler yerine vatandaşın istediklerini yapmak gerekiyor. Vatandaş mutlu olsun istiyoruz.” şeklinde konuştu.

ÖZLÜ: DÜZCE İÇİN MAKRO PROJELER DÖNEMİ ÖZLÜ: DÜZCE İÇİN MAKRO PROJELER DÖNEMİ

Başkan Adayı Eser’in Düzce’nin sorunlarına merhem ve ihtiyaçlarına cevap veren projelerini heyecanla dinleyen Düzceliler, 31 Mart’ta ‘Eser’ belediyeciliği ile gelecek modern kentleşme için destek sözü verdi.