Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık öncülüğünde kirli sanayiye doyan Düzce, tarım ve hayvancılıkta ihtisaslaşıyor. Bunun için taşın altına elini koyan Düzce TSO yönetimi, Düzce Tarım ve Besicilik OSB kurulması için kolları sıvadı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile iş birliğinde yürütülecek çalışmaları, ilk kez Öncü TV taraflarını dinleyerek görüntüledi. Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal'a özel konuşan TSO Başkan Vekili İbrahim Canpolat, projenin paydaşlarından Besi çiftliği sahibi Yasin Kurt, Oda Başkanı Erdoğan Bıyık'ın bu önemli çalışmasının topyekun destekle büyüyeceğine ve şehre önemli katkı sağlayacağına vurgu yaptı.

Ekran Görüntüsü 2024 03 24 161248

TSO BAŞKANI BIYIK VE ÜNSAL SIK SIK BU KONUYA KAFA YORDU

Tarım ve hayvancılığın önemli bir geçim kaynağı olduğu Düzce'de sayısı 5'e yükselen OSB'lerin yerini artık yeşil sanayinin alması gerektiğini her fırsatta gündeme getiren Öncü Tv ile ''Düzce'nin geleceği Tarım ve turizmde diyen TSO Başkanı Erdoğan Bıyık'ın çabaları karşılık buldu. Düzce TSO öncülüğünde ve Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde 'Tarım ve Bescilik OSB' kurulması için çalışmalar başladı.

YILIN İLK HASADINA İL MÜDÜRÜ UZUN DA KATILDI YILIN İLK HASADINA İL MÜDÜRÜ UZUN DA KATILDI

BEKLENEN ÇALIŞMA İL TARIM VE BESİCİLERLE İŞ BİRLİĞİNDE YÜRÜTÜLÜYOR

Sık sık programlarında Tarım OSB kurulmasının önemi ve hayvancılığın desteklenmesinin gerektiğini gündeme taşıyan Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, projenin taraflarından olan Besi çiftliği sahibi Yasin Kurt'un çiftliğine İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun ve Düzce TSO Başkan Vekili İbrahim Canpolat'la giderek özel bir röportaj gerçekleştirdi.

Ekran Görüntüsü 2024 03 24 161312

“DÜZCE’NİN ÇOK VERİMLİ TARIM ARAZİLERİ VAR”

Konu ile ilgili Düzce TSO Başkan Vekili İbrahim Canpolat, Düzce’nin çok verimli tarım arazilerinin olduğuna dikkat çekerken, Besici Yasin Kurt ise, “Düzce’de tarım ve hayvancılığı ön plana çıkartacağız” dedi.

Arsgfdgfdgfdgd

Konu ile ilgili Sadullah Ünsal’ın sorularını yanıtlayan Düzce TSO Başkan Vekili Canpolat, Tarım ve Besicilik OSB ile ilgili çalışmaların başladığına işaret etti. Düzce ekonomisinin tarım ve besicilikle daha da gelişeceğine dikkat çeken Canpolat,  “İl Tarım Müdürümüzle beraber, Düzce’de bir besi OSB istişaremiz oldu. Bununla alakalıda bir tesis olan Yasin beyin işletmesini ziyaret edip, bununla alakalı ne yapılabilir ne yapabiliriz diye düşündük. Her zaman Erdoğan Bıyık Başkanımız, ‘OSB’lerle alakalı tamamız, Düzce’mizi hayvancılık ve tarımla ön plana çıkarmamız gerekiyor’ der. Çünkü tarımda çok iyiyiz, tarım arazilerimiz birinci sınıf araziler. İnşallah sayın müdürümüzle, Düzce ilini tanıyıp uygun yerler, uygun araziler bulma noktasında, Düzcemiz de sayın müdüre hanımızla beraber güzel şeyler paylaşacağız. Tarım konusunda İl Müdürümüz bununla ilgili daha iyi bilgiler verecektir ama biz tarım da çok iyiyiz. Tarım arazileri konusunda çok iyiyiz. 1 metreden su çıkıyor Düzce de daha ne olsun. Beside de uygun bir yer bulmamız konusunda %75’i devletin olması durumunda böyle bir oluşumu başlatacağız.” dedi.

KURT: DÜZCE TARIMI VE HAYVANCILIĞI ÖN PLANA ÇIKATTACAĞIZ

Düzce’de hayvancılık ve tarımı ön plana çıkartacaklarını ifade eden iş insanı Besici Yasin Kurt, “ Tarım ve Besicilik OSB kesinlikle olması gerekiyor. Düzce’miz bizim tarım konusunda çok elverişli bir alana sahibiz. Eğer ki devlet eliyle kurumlarımız aracılığıyla çiftçimiz desteklenirse neden olmasın. Kesinlikle çok iyi. Talep çok fazla var, alanlarımız yeterli değil. Maliyetten dolayı üreticilerimiz çiftçilerimiz bu alanda biraz mağdurlar. Eğer devlet eliyle toplu bir alanda olursak besi OSB olduğu zaman maliyetlerde geri geliyor. Üretimimiz çok avantajlı hale gelecek. diye konuştu