“BERAT” KANDİLİNİN FAZİLETLERİ NELERDİR? “BERAT” KANDİLİNİN FAZİLETLERİ NELERDİR?

Düzce Ceddiye Camii önünde toplanan sağlık çalışanları, Filistin bayrakları ile İsrail aleyhine Türkçe ve İngilizce pankartlar eşliğinde Anıt Park Meydanı'na kadar yürüdü.

Grup adına açıklama yapan Prof. Dr. Şükrü Öksüz, İsrail'in İşgalci İsrail'in, Filistin'de onca yıldır devam ettirdiği sistematik işgal ve zulüm; 7 Ekim'den bu yana, soykırımdan başka bir kelimeyle anlatılamayacak boyuta ulaştığını belirtti.Whatsapp Image 2023 12 16 At 14.59.14

İnsan hakları ve uluslararası hukuk kurallarının açıkça ihlal edildiğini vurgulayan Prof. Dr. Öksüz, " İnsan hakları ve uluslararası hukuk açıkça ihlal edilerek binlerce sivil acımasızca katledilmiştir. Tıbbi malzemelerin temini ve sağlık hizmetlerinin sunumu engellemiş, küvözdeki bebekler ölüme terkedilmiştir." dedi.Whatsapp Image 2023 12 16 At 14.59.14 (1)

Hekimler olarak İsrail'in saldırılarına karşı tepki gösterdiklerini dile getiren Prof. Dr. Öksüz, " Gazze'de geçtiğimiz hafta itibariyle 283 sağlık çalışanı öldürülmüştür. 7 Ekim'den bu yana 24 farklı hastane bombalanmıştır. 100'den fazla ambulans hizmet dışı olmuş ve Gazze'deki sağlık tesislerine toplamda 212 saldırı düzenlenmiştir." diye konuştu.

Yürüyüş, açıklamanın ardından sona erdi.

Haber: Emirhan Töngel