MİNİK ÖĞRENCİ HAYATINI KAYBETTİ… MİNİK ÖĞRENCİ HAYATINI KAYBETTİ…

2014 – 2019 yılları arasında Cumayeri Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Recep Tuna’nın imzası ile ilçe merkezinin altyapısı için ihaleye çıkılmıştı. 1 buçuk Milyon TL ile ihaleyi alan firmanın çukurlar kazılarak üzerini toprak örttüğü ve hiçbir işlem yapmadığı, 2020 yılında MHP’li Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu’nun yaptığı incelemeler sonucunda ortaya çıktı.

Recep Sdfsdtuna

Bunun üzerine “Devlet zarara uğratıldı” diyerek Cumayeri Belediyesi’nin avukatı ile soluğu Düzce Adliyesi’nde alan mevcut Belediye Başkanı Koloğlu, dönemin Belediye Başkanı Recep Tuna’nın da aralarında bulunduğu bazı belediye çalışanları hakkında şikayette bulunmuştu.

Mahkeme süreci devam ederken geçtiğimiz 31 Mart Yerel seçimlerinde AK Parti’den yeniden Belediye Başkan Adayı gösterilen, ancak seçimleri kaybeden Recep Tuna ve belediye çalışanlarının karar duruşması bugün yapıldı.

Karar duruşmasında Recep Tuna, ‘İhaleye Fesat Karıştırmak ve Kamu Zararı’ suçlarından iki kere 3 yıl 9 ay olmak üzere toplam 7 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

HABER: Savaş ARI