Özel gereksinimli çocukların topluma kazandırılması için kurulan Bir Umut Rehabilitasyon Merkezi’nin kurucusu Emrah Arar’ın öncülüğünde, öğretmenler ve ailelerle Düzce Belediyesi Kültür Merkezi'nde, özel gereksinimli çocukların öğretmenleri eşliğinde hazırladığı çeşitli gösteriler, şiirler ve oyunlar sergilendi. Gösteriler sırasında öğrencilerin aileleri duygusal anlar yaşadı.

IMG_2522

Bir Umut Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Emrah Arar, kuruluşlarının 10. yılı sebebiyle etkinlik düzenlediklerini dile getirerek etkinlik hakkında bilgi verdi.

IMG_2489

Kazanımlarını yapacakları gösteriyle sergilemiş olacaklarını söyleyen Emrah Arar şöyle konuştu: 
“Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerimizin, öğretmenlerimizin birlikteliğinde hazırlayıp sunmuş olduğu bir gösteri. Beş farklı gruptan oluşan, kuruluşumuzun onuncu yılı vesilesiyle, bütün ailelerin katılım sağladığı bir etkinlik düzenliyoruz. Biz, yaklaşık dört yıldır etkinlik yapamıyorduk pandemi sebebiyle. Sonrasında niyetlendiğimizde sel oldu, daha sonra tekrar niyetlendik, deprem oldu, en son bugüne vesile oldu. Burada ilk başladığımız zamanlar, konuşamayan öğrencilerimiz vardı. Onlar konuşmaya başladı ve onu sergileyecekler. Yürüyemeyen öğrencilerimiz vardı, aldıkları fizik eğitimi sayesinde yürümeye başlayan öğrencilerimiz de oldu. Kullandığımız cihazlar sayesinde daha iyi konuma gelen öğrencilerimiz oldu. Bizi en çok mutlu eden durum bu. Kazanımlarımızı, yapacağımız bu gösteriyle sergilemiş olacağız. Babalar gününde, en çokta babalarımıza, öğrencilerimizin neler yapabildiğini göstererek onların da mutlu olmasına vesile olacağız İnşallah.

IMG_2520

Açılış konuşmasıyla başlayan program saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrencilerin gösterileriyle devam etti.

IMG_2517