Düzce Belediyesi, Kültür İşleri Müdürlüğü çatısı altında sosyal ve kültürel etkinlikler çerçevesinde birçok ünlü ismi Düzce’ye getirmeye devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Düzce’ye gelen, ailelerin ve çocukların çok sevdiği ünlü yazar Şermin Yaşar düzenlenen imza günü ve söyleşide Düzcelilerden büyük ilgi gördü.

İlk olarak Millet Kütüphanesi’ndeki imza gününde sevenleriyle buluşan Yaşar, burada sevenleri tarafından çiçeklerle karşılandı. Çocuklarla kısa bir sohbetin ardından kitaplarını imzalamaya geçen Şermin Yaşar, kendisine yazdığı kitabı gösteren ilkokul öğrencisine yazmaya devam etmesi konusunda öğütte bulundu.
şermin yaşar imza ve söyleşi (1)
TÜRKİYE’NİN İLK KELİME MÜZESİNİ KURMUŞTU
Yazdığı kitaplarla çocukların hayal dünyasına hitap eden, ailelerin de yakından takip ettiği ve Türkiye’nin ilk kelime müzesini kurması ile takdir toplayan Yaşar, imza etkinliğinin ardından Soğancı mevkisinde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı KYK Konferans Salonunda gerçekleştirilen söyleşi programında sevenleriyle buluştu.
şermin yaşar imza ve söyleşi (3)
“TÜRKÇENİN ZENGİNLİĞİNİ KORUMALIYIZ”
Kelime müzesi fikrinin nasıl ortaya çıktığını çocuklar ve aileleri ile paylaşan Şermin Yaşar “Türkçe zenginliğini korumamız gereken bir dil. Konuşmak ve kendini ifade gücü, yetiştiğim ortam bana ilham oldu. Sizler de bunu kendi evinizde sadece çocuklarınızla konuşarak yapabilirsiniz. Dilimizin kelime hazinesini korumak, bizim elimizde bunun için hepimize iş düşüyor. Lütfen çocuklarımızla konuşalım sohbet edelim” dedi.

Program, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Oya Kocaman’ın yazar Şermin Yaşar’a çiçek takdimi ile sona erdi.