Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün programı kapsamında çeşitli temaslarda bulunmak için Düzce’ye geldi.

antik tiyatro (2)

Ersoy, Düzce’yi ziyaret ederek, Türkiye’nin tanıtımı ve iç turizmin hareketlendirilmesi amacıyla, kurucusu olduğu Rotahane ekibiyle birlikte “Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” projesi kapsamında, 25 Nisan 2023 tarihinde Düzce’nin tarihi, kültürel ve turistik alanlarını gezdi.

14

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen gezi programı çerçevesinde, İl Müdürümüz Sayın İlknur AYNAN, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri ERSOY’un eşi Pervin ERSOY Hanımefendi ve beraberindeki Rotahane Kurucu Ortağı Bilge KURU, Gurme İnfluencer Eray KILIÇ ve Siu Digital sahibi Gökhan ERTEK’i Düzce Konuralp Müzesinde çiçekle karşıladı.

9-1

Düzce Konuralp Müzesinde yer alan eserlerin görülmesiyle başlayan ziyaret, Helenistik ve Roma dönemlerinin sembollerinden biri olan Prusias ad Hypium Antik Tiyatrosunun görülmesiyle devam etti. Misafirler Antik Tiyatro’da, Müdürlüğümüzce organize edilen keman ve piyano dinletisi ile karşılandı. Düzce Belediye Başkan Yardımcıları Oya KOCAMAN, Beytullah YILMAZ ve Düzce Beltaş A.Ş Genel Müdür Yrd. Lale ÇAKIR’da Antik Tiyatro’da heyete eşlik ettiler.

8-2

Daha sonra, farklı mimari tekniği ile dikkat çeken Akçakoca Merkez Camii ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Akçakoca Ceneviz Kalesi ziyaret edildi. Akçakoca Yukarı Mahalle Bakır Tencereliler gurubu tarafından hazırlanan gösteri ile karşılanan heyete burada Akçakoca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fayik HOROZ ve Akçakoca Yukarı Mahalle Muhtarı Mehmet KARABIYIK eşlik ettiler.

7-7
Ersoy, gerçekleştirdiği ziyaret çerçevesinde Konuralp Antik Tiyatro’yu da gezerek, Düzce Belediyesi tarafından sürdürülen kazı çalışmaları ve bölgenin tarihi ile ilgili arkeologlardan bilgi almayı da ihmal etmedi.

WhatsApp Image 2023-04-25 at 18.14.00
Ziyarette Konuralp bölgesine hayran kalan Pervin Ersoy, piyano ve keman solosu eşliğinde tertiplenen mini konseri de ilgi ile takip etti.