Düzce Valisi Selçuk Aslan 24 Kasım Öğretmenler gününü nedeniyle yayımladığı mesajında, öğretmenlerin kutsal bir görev yaptıklarının altını çizdi.

Öğretmenlerin Türkiye geleceğini şekillendiren nadide bir anahtar olduğuna dikkat çeken Vali Aslan, mesajında şu ifadelere yer verdi:”Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmen” ünvanının verildiği ve Millet Mektepleri’nin açıldığı bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Bugün, eğitimin kıymetini yeniden tasavvur ederek, bu kutsal görevi yerine getiren öğretmenlerimize olan minnettarlığımızı bir kez daha ifade etme günüdür. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimize sadece ders anlatmaz, aynı zamanda onların kalplerine dokunur ve onları hayata hazırlar. Bu minvalde öğretmenlerimiz; öğrencilere sadece bilgi vermekle kalmayıp aynı zamanda sevgi, saygı, hoşgörü, nezaket gibi birçok güzel hasletle donatılmış bireyler yetiştirmekte önemli bir rol oynamaktadır.

Öğretmenlerimiz, geleceğimizi şekillendiren nadide anahtarlardır. Bilgiyle yoğrulan genç beyinlere ışık tutup, onları daha aydınlık yarınlara hazırlayarak ülkemizin geleceği yönünden önemli ve sorumluluğu ağır olan bir görevi yerine getirmektedirler. Günümüzde eğitim, sadece gelişmemizin ve kalkınmamızın ana unsuru değil, aynı zamanda milletimizin dünya üzerindeki yerini belirleyen stratejik bir unsurdur.

Hepimizin üzerinde emeği olan ve gönlümüzde müstesna bir yer tutan öğretmenlik mesleği, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar fedakârlık, sabır ve emek isteyen kutsal bir meslektir. Bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olan öğretmenlerimize teşekkürü borç biliyorum.

“HALKIMIZ DEĞİŞİM İSTİYOR…” “HALKIMIZ DEĞİŞİM İSTİYOR…”

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş olan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü bir kez daha en içten dileklerimle kutluyor; saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.”

bbbb