Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, döviz cinsinden borçlanma talebi ile Akçakoca Belediye Meclisi’nden yetki istemişti. 10 Milyon Euro’luk kredi talebine AK Partili Meclis Üyeleri ret oyu kullanırken, MHP ve İYİ Parti oyları ile talep meclisten geçti.

Ekran görüntüsü 2023-07-06 191353

Döviz kuru üzerinden borçlanmanın Akçakoca ilçesinin geleceğini ipotek altına alacağını söyleyen AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu da bugün konuyu Yanmaz ile görüşmek için Akçakoca Belediye binasına gitti.

Ekran görüntüsü 2023-07-06 191308

BU OKUL DÜZCE’NİN EĞİTİMDEKİ GÖZDESİ OLACAK BU OKUL DÜZCE’NİN EĞİTİMDEKİ GÖZDESİ OLACAK

Belediye de bulunan basın mensuplarının önünde AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nu, “Terbiyesiz, yürü git buradan” diye kovan Yanmaz, kameralara aldırış etmeden bir belediye başkanına yakışmayacak bir tutum sergiledi.  Yanmaz, “Sen nasıl ittifak yapıyorsun arkadaş” diyerek, AK Parti İlçe Başkanı Sarıoğlu’nun üzerine yürüdü.  Bu sırada ise araya belediye çalışanları girerek, gerilimi yatıştırmaya çalıştı.  Bunun üzerine Sarıoğlu ise Yanmaz’a hitaben, “Ben ittifakı doğru yapıyorum, burada yanlış yapan sensin”  dedi.

Ekran görüntüsü 2023-07-06 191128

Yanmaz’a “Akçakoca’nın geleceğine ipotek koyuyorsun” diye seslenen Sarıoğlu, çıkışta ise “Ben niye suçlu oluyorum. Adam bizi belediyeden kovuyor, biz her dediklerine ‘tamam mı diyeceğiz?’ Ben şimdi basın açıklamasını yaparım, neyin ne olduğunu anlatırım. Yok öyle! Kimseden de korkumuz yok bizim” diyerek belediyeden ayrıldı.

Ekran görüntüsü 2023-07-06 191238

Yanmaz’ın AK Parti ilçe Başkanı Sarıoğlu’na karşı takındığı bu agresif tutum, Akçakoca kamuoyunun büyük tepkisine yol açtı.

HABER: Savaş ARI