21-27 Mayıs tarihleri arasını kapsayan ve bu yıl Düzce’de dolu dolu etkinliklerle kutlanacak olan Türk Mutfağı Haftası’nın açılış etkinlikleri ileri bir tarihe ertelendi.

“ZAMANLA DAHA ÇOK GELİŞTİRDİM VE İŞİN ERBABI OLDUM” “ZAMANLA DAHA ÇOK GELİŞTİRDİM VE İŞİN ERBABI OLDUM”

Düzce Valiliği öncülüğünde Düzce Belediyesi ve Düzce Üniversitesi’nin katkılarıyla düzenlenecek kutlama programında milli yas ilan edilmesi dolayısıyla değişikliğe gidildi.

Bu kapsamda bugün gerçekleştirilmesi planlanan Türk Mutfağı Haftası açılış programı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında düzenlenen kabine toplantısının ardından helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindeki heyet için 1 günlük milli yas ilan edildiği duyurulmasının ardından ileri bir tarihe ertelendi.

Düzce Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “21 Mayıs 2024 tarihinde (Bugün) Düzenlenmesi Planlanan Türk Mutfağı Haftası Açılış Programı, Ülkemizde Bir Günlük Yas İlan Edilmesi Sebebiyle İleri Bir Tarihe Ertelenmiştir. 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası, hafta boyunca düzenlenecek etkinliklerle devam edecektir. Türk Mutfağı Haftası açılış programına ait güncelleme Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tanıtım platformlarından duyurulacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Haber: Zeki AŞIKOĞLU