Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle eski adı FÜPAŞ olan arazinin geçen yıl Tarım Bakanlığı’ndan Düzce Belediyesi’ne geçerek Tarım Akademisi ismiyle faaliyetlerine devam eden arazide mısır hasadı yapıldı.

mısır hasadı (1)

Düzce Belediyesi, tarımı canlandırmak, atıl durumdaki tarım arazilerini yeniden hayata geçirerek ekonomiye katmak için girişimlerine devam ediyor.

mısır hasadı (2)

VELİLER SERVİS ARACI İSTİYOR VELİLER SERVİS ARACI İSTİYOR

Arazinin, tarım tekniklerinin öğretildiği ve uygulandığı bir merkez olacağını ifade eden Özlü, “Biz burada çiftçimize, tarımla uğraşanlara modern tarım tekniklerini anlatmak, öğretmek istiyoruz” dedi.

mısır hasadı (3)

Tarım ve Orman Bakanlığı Müşaviri Zehra Eren ve Düzce Tarım ve Orman İl Müdürü Esra Uzun’un da bulunduğu mısır hasadında tarım akademisinin öneminden bahseden Başkan Özlü, “ Geçen yıl arazinin boş kalmaması için mısır ekmiştik. Bugün mısır hasadını yapıyoruz. Bol ve bereketli bir hasadımız var. Aynı zamanda bugün marul ekiyoruz. Burada daha önce bilindiği üzere tıbbi aromatik bitkiler yetiştirdik. Bunlardan yağ üretiyoruz. Yaklaşık 66 çeşit ürüne ulaştık. Bunları da Türkiye’nin önemli pazarlama firmalarının envanterinde pazarlıyoruz. Aynı şekilde belediye şirketimiz BelTur’un tesislerinde de bunları satışa sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

mısır hasadı (5)