Düzce’nin yıllardır en büyük beklentisi olarak görülen raylı sistem projesini halkın teveccühü ile başkan seçilmesi halinde hayata geçirmekte kararlı olan MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser, Soğancı Kavşağı ile Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ni birbirine bağlayacak hattın Düzce Üniversitesi’ne kadar uzanmasını hedefliyor. İnşaat Mühendisi olması nedeniyle Düzce’nin şehirleşmedeki ihtiyaçlarına yönelik adeta nokta atışı projeler üzerinde kafa yoran Başkan Aday Eser, kentteki katlı otopark ihtiyacını da bu sisteme dahil ediyor. Raylı sistemin ilk ve son durak olarak belirlenen bölgelerine inşa edilecek otoparklar sayesinde şehir içi trafiğine girmeden vatandaşlar araçlarını bırakarak tramvaya binebilecek.

Düzce’yi MHP’nin üretken belediyeciliği ile buluşturma yolunda Düzceliler’den yoğun destek gören Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser, memleketini daha önce ‘yapılmayan’ eserler kazandırmayı hedefliyor. 

Whatsapp Image 2024 02 14 At 12.53.22


İNŞAAT MÜHENDİSİ OLARAK ŞEHİRLEŞMEYE HAKİM
İnşaat mühendisi kimliği ile şehirleşmede atılacak doğru adımlara hâkim olan Başkan Adayı Eser, şehrin doğusu ile batısı arasında raylı sistem projesini hayata geçirmek istiyor. Düzce’yi tıpkı Ankara ve İstanbul gibi metropol şehirlerdeki ulaşım kültürü ile tanıştırmak için güzergah noktasında teknik çalışmayı bizzat kendisi çizen MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser, Asar Deresi boyunca ilerleyecek hattın doğu ile batı arasında kolay ulaşım sağlayacağını vurguladı. 

Yilmaz Eser Kimdir Kac Yasinda Nereli Mhp Duzce Belediyesi Baskan Adayi Kim 1706120823385


TRAMVAY PROJESİ’NİN DETAYLARI: HER AYRINTI DÜŞÜNÜLDÜ
Düzce’deki mevcut toplu ulaşım araçları olan minibüs ve otobüslerle yapılan seferlerde merkezde oluşan yoğunluğa dikkati çeken Eser, Soğancı Kavşağı ile Düzce Atatürk Devlet Hastanesi arasında hizmet verecek tramvayın yoğunluğa merhem olacağına vurgu yaptı. Tramvayın zamandan da tasarruf sağlayacağına işaret eden MHP’li Başkan Adayı Yılmaz Eser, “Soğancı ve Kültür Merkezi güzergahından başlayarak Asar Suyu’na paralel şekilde uzanacak tramvayın, Küçüksu, belediye ve valilik boyunca hastaneye ulaşması yönünde taslak projemiz hazır. Gerekli alt yapının sağlanması halinde Düzce Üniversitesi’ne kadar uzanması sağlayabilecek raylı sistem şehrimizin ulaşımını güçlendirir.” dedi.

Whatsapp Image 2024 02 14 At 12.53.22 (1)

“ARAMIZDAKİ BAĞLARI SIKILAŞTIRMASINI TEMENNİ EDİYORUM” “ARAMIZDAKİ BAĞLARI SIKILAŞTIRMASINI TEMENNİ EDİYORUM”


OTOPARK İHTİYACINI DA UNUTMADI
Düzce’de giderek artan araç sayısına bağlı olarak önemli bir ihtiyaç olan otopark sorununa da neşter vurmak için yine raylı sistemle entegre çalışma üzerinde durduğunu anlatan Eser, ‘Tramvayın ilk ve son durak noktalarına yakın yerlerde yapılacak katlı otoparklar, şehir içi trafiğine girmek istemeyen sürücülerin araçlarını bu otoparklara bırakmasını sağlayacak. Böylelikle özellikle sabah ve akşam saatlerinde merkezde oluşan trafik keşmekeşinin büyük ölçüde önüne geçilecek.” diye konuştu.