İl Müdürü Esra Uzun tarımsal üretim yapılan fakat Çiftçi Kayıt Sistemine intikal nedeni ile kaydı yapılamayan alanların ÇKS Uygulama Talimatında yapılan yenilik kapsamında kayıtlarının yapılabileceği ve tarımsal desteklemelerden yararlanmaları için üreticilerin ne yapacağı hakkında bilgilendirdi.

Uygulamadaki yeniliklerle, tarımsal faaliyet yapılan ancak mülkiyet ve mirasçılık sorunu nedeniyle kayıt yapılamayan alanlar “Taahhütname" belgesi ile kayıt altına alınabilecek. Böylece desteklerden faydalanamayan üreticiler tarımsal desteklerden yararlanabilecek.

Uzun çiftçilerle buluşmasında tarımsal desteklemelerden çiftçilerin maksimum derecede yararlanabilmesi ve üretim yapan tüm çiftçilerin üretim alanlarının da sisteme dâhil olmasının önemli olduğunu vurgulayarak, “Arazilerinde mülkiyet sorunu olanların kayıtlılığı taahhütname ile gerçekleşecektir. Bu çerçevede gerekli düzenlemeler Tarım ve Orman Bakanlığımızca yapılmış olup çiftçilerimizin son başvuru tarihi olan 02 Ocak 2024'e kadar ÇKS müracaatlarını e-Devlet Kapısı veya il/ilçe müdürlüklerine giderek yapmaları önem arz etmektedir" açıklamalarında bulundu.

AÇILIŞ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ AÇILIŞ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ