Taşeron bir firmaya bağlı olarak Düzce Belediyesi bünyesinde çalışan işçiler üç aydır Düzce Belediyesi'nden maaşlarını alamıyor. İşlerinden atılma korkusuyla açıklama yapamayan işçilerin içinde bulunduğu durumu AK Parti Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu da değerlendirdi.

İşçilerin maaşlarını alamamaları konusunda kendilerine de şikayet geldiğini belirten Kaşıkoğlu, “Yerel seçim sürecinde işçilerin maaşlarını alamama konusunda bizim de bilgimiz var. Bizde sorunun nedenini öğrenmek için Belediye Başkanı Mehmet Keleş'e ulaşmaya çalışıyoruz ama bir türlü kendisine ulaşamıyoruz. Bu nedenle paraların niçin ödenmediğini, niçin böyle bir durumun yaşandığını bizde bilmiyoruz. Bildiğimiz kadarıyla Belediye'nin parası var ve bu maaşları ödeyebilecek durumda.” şeklinde konuştu.

“Bu insanlar aile geçindiriyor.”

İşçilerin maaşlarını alamamaları konusunda Başkan Mehmet Keleş'e tepki gösteren Kaşıkoğlu, “Başkanın bu insanlara bunu yapmaya hakkı yok. Sonuçta insanlar emek sarfediyor ve emeklerinin karşılığını almaları gerekiyor. Seçim sürecinin ardından bu durumun düzeleceğini zannediyorum. İnsanların biraz daha duyarlı ve sabırlı olmalarını istiyoruz. Sizin aracılığınızla Başkan Mehmet Keleş'e sesleniyorum. Kendisine bir türlü ulaşamıyoruz.” ifadelerini kullandı.