Sadece Düzce’nin değil Türkiye’nin en genç adayı olan AK Parti Yığılca Belediye Başkan Adayı Selami Savaş, yenilikçi ve çözümcü bakış açısıyla memleketini Düzce ile bir bütün olarak ele alıp her alanda kalkındırmayı hedefliyor. Konuk olduğu Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu “Güne Merhaba” programında, halkın teveccühü ile belediye başkanı seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerden bahseden Savaş, katlı otoparkı da kapsayan modern pazaryeri ile içerisinde birçok sosyal donatı bulunan Millet Bahçesi başta olmak üzere Yığılca’yı vizyon projelerle marka kent haline getireceğini vurguladı. Savaş, yıllardır Düzce’nin kangren yarası haline gelen Düzce – Yığılca yolunun kendi döneminde tamamlanacağını belirterek, “Konaklamanın en önemli sorunu, ulaşımdır, biz ulaşım sorununu çözeceğiz. Bizim önceliğimiz, Yığılca - Düzce arası karayolu” diye konuştu.

31 Mart Yerel Sseçimleri’ne bir aydan az bir süre kala, seçimlerin nabzı Öncü TV ekranlarında atmaya devam ediyor. Deneyimli gazeteci, Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu “Güne Merhaba” programının konuğu genç ve dinamik siyasetçi, AK Parti Yığılca Belediye Başkan Adayı Selami Savaş oldu.

Whatsapp Görsel 2024 03 08 Saat 13.12.54 F08185Bd

“Seçilirsem Türkiye’nin en genç belediye başkanı olacağım”

Programda, belediye başkanı seçilmesi halinde Türkiye’nin en genç belediye başkanı olacağını belirten Savaş, 03.09 “Çok fazla gençler oturamıyor, böyle makamlara maalesef. Siyasi destek veren büyüklerimizin güvenini mahcup etmeyeceğiz. Gençlerin neler yapabileceğini, bu topluma ispat edeceğiz. Gençler bugünün ortakları, yarının sahipleri. Toplumda bir sürü sorun olsa bile, bir tane soruna çözüm buluyorsak bizim için ne ala. Toplum yararına ne varsa, Yığılca halkının istekleri, ihtiyaçları neyse gidermek için büyüklerimizle çalışacağız” dedi.  

“İlçeye modern bir pazar yeri kazandıracağım”

Halkın teveccühü ile seçilmesi durumunda ilçeye modern bir pazaryeri kazandıracağının sözünü veren Savaş, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

08.20 “Pazaryerimizin çatısı yoğun kardan dolayı göçtü. Vatandaşlarımız büyük eziyet çekiyor, pazar alışverişlerini yaparken. Öncelikle onu yapacağız. Hayalini kurduğumuz, yapmak istediğimiz bir pazaryeri projemiz var. Dükkanların çerçevelerini söküp, depreme hazırlıklı hale getirip, o dükkanları köy durakları yapacağız. Yağmur, çamur görmeden vatandaşlarımız alışveriş yapacaklar. Şehir merkezimizin tam kalbinde otoparkımız olacak. Köylere ulaşım da aynı yerden olacak. Zabıta noktalarımız olacak. Pazarcılarımızın haklarını savunsun, vatandaşımızın haklarını savunsun diye. Düzgün bir şekilde alışveriş yapabilsin istiyoruz. Hastanemiz var, eksikliklerimiz de gideriliyor. 20 yataklı diyaliz merkezimiz açıldı. Vatandaşlar artık köylerden taşıma zorunluluğunda kalmayacak. Hastanenin hemen arkasına, büyük bir millet bahçesi yapacağız. Gençlerin sosyal aktivite yapabileceği, amfi tiyatronun olduğu, Yığılcaspor’un tesisinin olduğu, düğün salonu, kafeteryaların olduğu, nehir kenarında bir restoranımızın olduğu, çocuk parkı ve mesire alanımızın olduğu bir yer yapmak istiyoruz. Orası otopark sorununu da ortadan kaldıracak.”

Whatsapp Görsel 2024 03 08 Saat 13.12.51 2Dbd8B99

“Yığılca turizmde marka şehir olacak”

Yığılca’nın bacasız sanayi turizmden faydalanması için turizme yönelik yatırım yapacağını ifade eden Savaş, konuşmasına şu şekilde devam etti:

16.09 “Yığılca’ya OSB kurma şansımız yok, gerek şirketlerin yatırım maliyetleri, gerek OSB’nin alanının olmamasından dolayı Yığılca halkına OSB’yi getiremedik. Düzce’de beş tane OSB var. Düzce nüfusuna eş değer, illerde bu kadar OSB yok. Yığılca için, başkanımıza da söyledim; bölgesel turizm master planı lazım. Ankara’dan, Bolu’ya gezmeye gelen, Bolu’nun aldığı paydan nemalanmamız için, Bolu’dan çıkan vatandaşları, şehrimizin turistlik bölgelerine çekmemiz için gereken bir projedir. Yığılca’da, Alaplı yolu yapımı başladı, bizim dönemimize gelir inşallah. Yığılca merkeze 15 dakika, Alaplı ve Ereğli’ye 15- 20 dakikalık mesafe uzaklığına inecektir. Deniz kenarına 15 dakikalık bir mesafede olacağız. Sarıkaya mağarasının çevresine piknik yapabilecekleri sosyal donatı anlamında, yer inşa edeceğiz. Saklıkent şelalesini de yeniden dizayn ederek çevresine bungalov ve restoran ekleyerek turizm vadisi haline getireceğiz.”

ŞENGÜLOĞLU’NUN KOLTUĞU SALLANTIDA! ŞENGÜLOĞLU’NUN KOLTUĞU SALLANTIDA!

“Bu dönem Yığılca yolunu bitireceğim”

Yıllardır Düzce’nin en büyük sorunları arasında yer alan Düzce – Yığılca yoluna da değinen Savaş, son olarak şu ifadelere yer verdi:

21,19 “Dünya genelinden örnek vereceğim; insanlar Düzce gibi doğal cennetlerinin olmadığı yerleri, çok güzel hale getirmişler. Düzce’yi turizm anlamında çok yüksek seviyelere taşıyabiliriz. Karadeniz’de 8 milyon insan fındıktan geçiniyor, toplam ürettiği katma değer 3 milyar dolar. Rize ve Trabzon’un turizmden geliri 2 milyar dolar. Doğal güzelliklerini değerlendiriyorlar. Konum olarak, çoğu ilden avantajlıyız İstanbul ve Ankara arasında bir köprüyüz. Turizm Düzce’yi bambaşka bir seviyeye getirecek. Konaklamanın en önemli sorunu, ulaşımdır, biz ulaşım sorununu çözeceğiz. Bizim önceliğimiz, Yığılca - Düzce arası karayolu. Vatandaşımızın yıllardır çilesi olan yolu biz bitireceğiz. Bir noktaya değineceğim; bunlar bilinen noktalar değil. Proje iki kez revizyon oldu, her revizyon olduğunda bir yıl geriye attı. İki yıl projenin revizyonundan dolayı geride kaldı. İki yıl pandemiden dolayı, dışarı çıkılmadığı için, diğer 1 yıl deprem olayından askıya alındı. 12 yılın ardından 5 yıl süre böyle geçti. Geriye kalan 7 yılda bu kadar yol kat edildi. Bu dönem Yığılca’nın yollarını bitireceğim.”

HABER: Savaş ARI