1994 yılının 21 Şubat'ında Türkiye’nin ilk yerel televizyonlarından bir olarak Çamköy'de bir villada kurulan ve çeyrek asrı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Öncü Televizyonu, 29'un yaşına ulaştı.

Düzce’nin gelişmesine katkı sağlıyor

Yayın hayatına başladığı günden bugüne, her geçen gün kalitesini yükselterek Düzce’nin ve bölgenin güçlü sesi olmaya devam eden Öncü Televizyonu, ilkeli, tarafsız ve güvenilir habercilik anlayışı ile bölge halkının sorunlarını ekranlara taşıyarak, çözüm üretilmesinde köprü vazifesi görüyor.

Düzce’nin gelişmesi ve kalkınması adına yapılan tüm çalışmalara sonuna kadar destek veren Öncü TV, şehrin geleceğine yön verecek kararlara yönelik kamuoyu oluşmasına da katkı sağlıyor.

İlçeden ile yayın yapan ender televizyonlardan...

Kurulduğu dönemde bir ilçeden iline yayın yapan ender televizyonların başında gelen Öncü Televizyonu, Düzce şehir merkezinde bulunan merkez stüdyolarının yanı sıra Bolu bürosu ve stüdyolarıyla Bolu il geneline yıllarca yayın yaptı. Öncü TV depremlerde merkezdeki stüdyo binası yıkıldıktan sonra Şıralık'ta yapılan yeni  stüdyolarında yayına kesintisiz devam etti.

Öncü Televizyonu, 12 Kasım Düzce depreminin ardından Düzce il olunca Bolu stüdyolarını kapatarak bu kez yayınlarını tüm ilçeleriyle birlikte Düzce il genelinde devam ettirmeye başladı. Düzce’deki her iki depremin ardından birkaç günlük çalışmayla yayınlarını aralıksız sürdüren Öncü Televizyonu, şehrin kalkınması adına 29 yıldır il, ilçe, belde, mahalle ve köylerin ve buralarda yaşayan yüz binlerce insanın tüm sorun ve taleplerini mikrofonları aracılığı ile seçilmiş ve atanmışlara ulaştırıyor.

Gelişen teknolojiye ayak uyduruyor

Bugün Öncü Medya, Öncü Televizyon, Öncü Radyo, www.oncurtv.com ve Manşet Gazetesi'ni de bünyesinde barındıran ve 14 Eylül 2018 tarihinde Kurucusu Önder Tonyalı’dan Türkseven Şirketler Grubu’na devredilerek Türkseven Ailesi çatısı altında Camikebir Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Sokak üzerindeki  merkez binasında, yenilenen altyapısı, son teknoloji cihaz ve donanımlarla Düzce halkına hizmet veriyor.

Öncü Medya, Düzce’nin menfaatleri doğrultusunda sürdürdüğü ilkeli yayın anlayışı, halktan aldığı güç ve güvenle 29'uncu yıla girmenin mutluluğunu yaşıyor.

HABER: Savaş ARI