Sakarya Üniversitesi Rektörlük makamında gerçekleştirilen protokole; Düzce Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, Sakarya Üniversitesi adına ise Sakarya Üniversitesi Rektörü (SAÜ) Prof. Dr. Hamza Al imza attı.

‘EUROPE’S DRINKING WATER’ PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLER ÇALIŞMALARINI TANITTI ‘EUROPE’S DRINKING WATER’ PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLER ÇALIŞMALARINI TANITTI

1 (42)

Akademik alanda; araştırma, eğitim ve ortak bilimsel çalışmalara ilişkin faaliyetleri amaçlayan iş birliği protokolüyle; her iki üniversitenin öğretim üyeleri, yardımcıları, araştırmacıları ve öğrencileri arasındaki ilişkileri teşvik edilecek, mevcut olanları geliştirilecek ve araştırma çalışmalarının sonuçlarının ortak kullanımı da sağlanacak.

3 (38)

Tarafların eğitim-öğretim anlayışları ve bilimsel amaçlı organizasyonlardaki deneyimlerinin birbirlerine aktarmasını da temel amaçları arasına alan protokolün hayırlı olmasını dileyen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir; üniversitelerin, bilimin, bilim insanlarının ve öğrencilerin gelişimi için ulusal ve uluslararası iş birliklerinin önemli olduğuna vurgu yaptı.