Batı Karadeniz’in İncisi Akçakoca ilçesinde yaz sezonu ile birlikte, özellikle Düzce İl Özel İdaresi sorumluluğundaki bölgelerden gelen çöp şikayetleri giderek artmaya başladı. Kendi sorumluluk alanında çöpleri toplamayan Düzce İl Özel İdaresine tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Yine İl Özel İdaresi sorumluluğunda bulunan, Akçakoca iskele kampingte daha önce habere konu olan çöp sorunu bu defa başka bir boyuta taşındı. Yaz mevsiminin gelmesiyle nüfusu 3’e katlanan ve Karadeniz’in incisi olarak nitelendirilen Akçakoca’da sezon boyunca tatilcilerin en büyük şikayeti toplanamayan çöpler oldu. İl Özel İdaresi’nin kendi görev sahasında bulunan çöpleri toplamaması, vatandaşlar tarafından turizme vurulan en büyük balta olarak değerlendiriliyor.

Akçakoca Shell mevkiinde yer alan İskele Kampingte 10 gündür kırık olan çöp bidonu,  vatandaşların defalarca İl Özel İdaresi yetkililerine haber verilmesine rağmen değiştirilmedi.  Özel İdare yapılan çağrılara kulak asmaması, tatilcileri adeta çileden çıkardı.

Öte yandan, Shell olarak bilinen Akçakoca Kumpınar mevkiinde, Akçakoca Belediyesi Mücavir Alanı içindeyken sürekli toplanan çöpler, Mücavir alan dışına çıkarılması ve İl Özel İdaresi sorumluluğuna geçmesinin ardından çöplerin toplanmadığı görülüyor. 

HABER: Savaş ARI