Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün uğraşları sonucu Düzce’nin 20 yıldır yapılmayan ve kronikleşmiş sorunu giderilecek. ‘Zincirlikuyu İş Merkezi’nin temel atma töreninde Özlü, gençlerin rahatlıkla ders çalışabileceği nitelikli insanların yetişebileceği bir kütüphane açılacağının müjdesini verdi.

AGD ÜYELERİ İSRAİL’E ÖFKE KUSTU AGD ÜYELERİ İSRAİL’E ÖFKE KUSTU

,Whatsapp Image 2024 03 15 At 16.30.00

İstanbul Caddesi’nde gerçekleştirilen temel atma törenine Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, Düzce TSO Başkanı Erdoğan Bıyık, Düzce İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve AK Parti il teşkilatı ve vatandaşlar katıldı.

Yapılan konuşmalarda Düzce’nin kronik sorunu haline gelen Basmacılar Çarşısı’nın yeni bir kütüphane yapılarak yeni binasına kavuşacağı belli oldu.

Whatsapp Image 2024 03 15 At 16.30.04

“Havuz yapmıyoruz, bina yapıyoruz”

Törende konuşma yapan Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Dr. Faruk Özlü, şöyle konuştu: “Hayatımın en mutlu günlerimden birini yaşıyorum. Ben kişilik olarak problem çözmeyi çok severim. Düzce’nin en kronikleşmiş problemlerinden biriydi. Buradaki hissedarlalrla mütebakat sağlamak bir hayli zor oldu. Deprem zamanı Murat Kurum geldi buraya gösterdik, tamam biz yardımcı olalım dedi. Gerçekten çok zorlandık ama çözdük. Burası 20 yıldır böyle. Buraya çok güzel bir kütüphane yapıyoruz. Zemin kat dükkan, çarşı, ofis ve üstteki 2 kat kütüphane olacak. Siyasetle uğraşıyoruz. Bazıları dalga geçtiler havuz yap dediler. Havuz yapmıyoruz, bina yapıyoruz. Şimdi yapıyoruz. Çetrefilli konuların hepsini çözdük. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Düzce’ye hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”

Whatsapp Image 2024 03 15 At 16.30.03

Düzce Valisi Selçuk Aslan şehrin gözde merkezindeki bu yeni yapılacak binanın hayırlı olmasını dileyerek, “Şehrin en gözde ticari merkezinde, ortaya bir medeniyet tasavvuru koyarcasına bu konudaki iddiamızı fiziken imzalarcasına, şehrin en kıymetli yerinde kira getirisi elde etmek yerine evlatlarımıza bu eseri sunuyor. İlimize hayırlı olsun diyorum.” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 15 At 16.30.10

“Hangi iş olurda olsun çözmek için kendini programlıyor”

AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ise konuşmasında şunları kaydetti: “Memleketimize hizmet ettikçe mutlu olan insanlarız. Sayın Faruk Özlü de vücut bulmuş hali. Biz bildik bileli burası bu halde. Şehrin göbeğinde çok ciddi mülkiyet sorunları olan, uzlaşılması zor bir konuyu kararla, inatla sayın başkanımız iki defa mahkemelik olan konuyu çözmek için uğraştı. Seçim yaklaştı diye demiyorum. Bu onun mizacı, kişiliği. Hangi iş olurda olsun çözmek için kendini programlıyor. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.”

“Düzce’nin ticareti ve merkezi için önemli bir gün”

TSO Başkanı Erdoğan Bıyık yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:  Düzce’nin ticareti ve merkezi için önemli bir gün, yıllardan beridir atıl durumda olan bu yerimizi Düzce’nin gözbebeği olan bu yer, üstü kütüphane altı iş yerleri olarak değerlendirilecek. Düzce’nin merkezinde kötü bir görüntüydü, sayın bakanımız sayesinde İnşallah çok daha güzel olacak.”

Whatsapp Image 2024 03 15 At 16.30.06

Düzce Valisi Selçuk Aslan şehrin gözde merkezindeki bu yeni yapılacak binanın hayırlı olmasını dileyerek, “Şehrin en gözde ticari merkezinde, ortaya bir medeniyet tasavvuru koyarcasına bu konudaki iddiamızı fiziken imzalarcasına, şehrin en kıymetli yerinde kira getirisi elde etmek yerine evlatlarımıza bu eseri sunuyor. İlimize hayırlı olsun diyorum.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ise yaptığı konuşmada, “Çocukluğumdan beridir bu bölgede ticaret yapmış bir ailenin ferdi olarak buranın hikayesini çok iyi bilirim, Belediye Başkanımız sayın Dr. Faruk Özlü’nün uzun uğraşları sonucu, bizde bu konuda şahidiz defalarca görüşmeler yaptığına, burayı kendisine bir iş belledi,  bu işi ben çözeceğim dedi ve çözdü.” ifadelerini kullandı.